Spider 4478180 1920

I když prý nosí štěstí, mnoho lidí je z domovů vyhání. Pavouci nesnesou některé vůně

Pavouci jsou sice zdraví neškodní, ale jako obyvatelé domu se líbí málokomu. Někteří lidé trpí strachem z pavouků, jiní jsou zase pořádkumilovní a vadí jim všude se vyskytující pavučiny, které pavouk vytváří znovu a znovu. Nemusíte pavouky neustále jenom vynášet ven, můžete se jich zbavit jednoduchými způsoby tak, aby už se u vás doma neobjevili.

Chcete-li se zbavit pavouků, je nutné udržovat domácnost v dokonalém pořádku. Proto je nutné odstranit prach a drobky. Zbytky jídla působí jako magnet na pavouky a zvyšují tak pravděpodobnost, že se usadí ve vašem domě. Také nezapomeňte pravidelně odstraňovat pavučiny.

Mohlo by vás zajímat:  Vůni domova vyladí libý éterický olej vmíchaný do domácího osvěžovače
Zdroj obrázku: Pixabay

Zbavte se hmyzu

Pokud se ve vašem domě vyskytuje jakýkoli jiný hmyz, nejčastěji octomilky, potravinové můry nebo v létě mravenci, jako první se zbavte jich. Odstraníte tak pavoukům potravu a ti nebudou mít důvod se u vás doma doma zdržovat. Mnoho lidí doporučuje odstranit všechny kartonové krabice z domu, protože hmyz a pavouci, kteří je loví, se v nich hromadí. Hmyz nejčastěji vstupuje do domů otevřenými okny. Chcete-li jim zabránit ve vstupu, nainstalujte do nich moskytiéry. To je účinný způsob, jak nevpustit i jiný hmyz, například asijské berušky, které hledají úkryt v domech na podzim.

Mohlo by vás zajímat:  Sražené prádlo není pohroma, pomůže dostatek vody, vlasová kosmetika a nezbytná lidská síla
Zdroj obrázku: Pixabay

Vsaďte na vůně a přírodní odpuzovače

Pavouci mají citlivý čich a některé vůně jsou pro ně nesnesitelně dráždivé. Proto umístěte na parapety několik květináčů s aromatickými bylinkami, jako je levandule nebo máta peprná. V různých zákoutích domu můžete také rozmístit několik kaštanů nebo žaludů, které mají stejný účinek. Můžete snadno připravit plně přírodní odpuzovač, který se rychle vypořádá s pavouky v domě. Sáhněte po esenciálních olejích, např. čaji, levanduli nebo citrusech. Nalijte několik kapek do malé láhve, přidejte vodu a trochu alkoholu a promíchejte. Připravenými prostředky nastříkejte různá místa v domě.

Přidat na Seznam.cz