Sekačka

Slyšíte trávu růst… čím ji budete séct?

Už máme za sebou první jarní deště i sluneční paprsky, což vyčarovalo úsměv na mnoha tvářích, avšak také to způsobilo růst trávy. Pokud jste se teď prošli po své zahradě, tak jste určitě nemile překvapení, jak je tráva vysoká a že vás pomalu čeká sekání. Pro někoho oblíbená činnost, pro jiného zápas, avšak to, zda je sekání koníčkem či nikoliv rozhoduje správná sekačka.

Táhneme sebou šňůru

Mnoho lidí si kupuje na posekání svých zahrádek elektrické sekačky. Samozřejmě, že zde velkou roli hraje cena, protože elektrický pohon bývá většinou levnější. Mimo jiné je i celá sekačka trochu lehčí, což ocení mnoho žen. Avšak velkou nevýhodou je, že po celou dobu máte za sebou kabel. A musíte si jej stále hlídat, protože je zde velké riziko, že přes něj přejedete a nechtěně ho posekáte taky. Kabel je problém i ve velkých zahradách, protože nedosáhne všude, a tak musíte mít dostatečně dlouhý prodlužovací kabel, abyste opravdu posekli celou zahradu.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní bazény obsahují větší množství mikrobů než veřejná koupaliště

My máme raději benzín

Pro ty, co mají velké zahrady anebo z jiného důvodu nechtějí za sebou tahat kabel, jsou v nabídce i benzínové sekačky. Ty mají samozřejmě mnoho podob, avšak mezi ty nejčastější patří ruční s pohonem, aby si lidé práci aspoň trochu ulehčili. Pohon je vhodný, zejména pokud máte terén trochu do kopce, protože tak nemusíte těžkou sekačku tlačit. Je jasná, že i tento typ sekaček má své nevýhody, zde je to benzín, na který musíte myslet a vždy mít aspoň trochu v kanystru. Avšak kromě benzínu je zde důležitý také olej. A to si všechno musíte hlídat sami, ovšem pokud máte doma auto, o které se staráte, tak sekačka pro vás nebude žádný problém.

Mohlo by vás zajímat:  Na mech a plevel spolehlivě zabírá tekutina za pár korun. Má ji každý v kuchyni, přitom kupuje drahou chemii

Jezdím si po zahradě jako král

V poslední době jsou čím dál více rozšířené tak zvané sekací traktůrky, což jsou sekačky, na které se pohodlně usadíte a přitom sekáte svou zahradu. Je to velmi příjemná práce a člověk se u ní tolik nenadře, avšak za to si zaplatíte, protože pořízení traktůrku není nic levného. Ideální je zejména pro starší lidi, kteří už nemají tolik energie, aby se dokonale starali o zahrádku, avšak pořídit si jí může každý, kdo si na ní našetří. Výhodou je, že traktorky mohou být více účelné, stačí jen dokoupit různé nástavce a můžete mít z klasické sekačky přes zimu odhrnovač sněhu, což je opravdu pomocník.

Mohlo by vás zajímat:  Pro perfektní vzhled trávníku je důležité podniknout několik kroků

Jdeme si koupit sekačku

Najít obchod, ve kterém byste pořídili sekačku, a jiná náčiní na svou zahradu není žádný problém, protože takových obchodů je po republice rozmístěno opravdu velké množství. Někteří dokonce objednávají i sekačky přes internet, což je někdy trochu risk. Avšak jsou i případy, kdy se tento risk vyplácí.

 

Koupi sekačky byste si měli rozmyslet, je to poměrně drahá záležitost, která by s vámi měla být delší dobu, a proto rozmýšlejte, který druh sekačky je pro vás vhodný.

Přidat na Seznam.cz