luzkoviny1

Hygienicky čistá ložnice je zárukou zdravého spánku. Nezapomínejte na základní kroky

ložnici trávíme skutečně velké množství času, takže je důležité správně pečovat o hygienu i příznivé podmínky právě v této místnosti. Naprostým základem je častá výměna ložního prádla. Dále je potřeba dbát také na kvalitu vzduchu a celkově zapracovat na úklidu celé místnosti. V článku se dozvíte základní rady pro správnou péči o ložnici, povlečení a lůžkoviny.

Protřepání a ustlání

Po každé noci je dobré lůžkoviny důkladně vytřepat a následně ustlat. Díky vytřepání odstraníte nežádoucí prach a nečistoty. Pokud je hezké počasí, můžete deky vyvětrat také venku pověšením na šnůru či přehozením přes balkon. Pozor si však dejte na případné nečistoty, ať si ložní prádlo zbytečně neušpiníte.

Zdroj obrázku: Freepik

Povlečení měňte nejdéle za dva týdny

Pro zachování čistoty a odstraňování roztočů, prachu a dalších nečistot je důležité měnit povlečení zhruba za jeden až dva týdny. Díky tomu dosáhnete optimální čistoty, což má pozitivní vliv i na vaše zdraví. Při výběru povlečení také dbejte na maximální kvalitu. Ideální variantou jsou nejrůznější bavlněné kousky, kde bude bavlna tvořit hlavní část.

Mohlo by vás zajímat:  4 kroky k útulnému balkonu. Stačí pár věcí a malý koutek oázy klidu je hotový

Pravidelné větrání ložnice

Aby se v místnosti dobře spalo, je potřeba ložnici také pravidelně a důkladně větrat. Větrání provádějte ideálně každý večer před spaním a ráno po probuzení. Na několik minut nechte okno dokořán otevřené, aby se vyměnil všechen vzduch v místnosti. Pokud je venku teplo, ponechte během noci otevřené okno na větračku.

Zdroj obrázku: Freepik

Praní polštářů a dek

Jednou za čas nezapomeňte také na důkladné vyprání polštářů a dek. V případě, že jde o lůžkoviny z mikrovlákna, je sice množství případných roztočů zanedbatelné, protože zde nemají vhodné podmínky pro množení. Na druhou stranu jsou lůžkoviny vystavovány tlaku z pohledu vstřebávání potu a může se zde usazovat prach. Zhruba tak jednou za měsíc až dva lůžkoviny důkladně vyperte.

Zdroj: https://www.onekingslane.com/live-love-home/bedding-guide-how-to-care-for-your-linens/
Přidat na Seznam.cz