Hnojivo připravené z cibule, kopřivy a popelu posílí rajčata na zahradě

Pěstování zeleniny je dnes zcela běžné. Máme jistotu, že není plná chemikálií a jiných toxických látek. Ovšem každý není tak úspěšný, jak by chtěl. Pravidelné hnojení je klíčovým prvkem k úspěchu. Zapomeňte však na kupované přípravky a raději si vytvořte vlastní hnojivo.

Správné podmínky pro růst rajčat

Mít velké a zdravé plody ke sklizni je snem každého zahradníka. Aby vám na zahradě vše pěkně rostlo, musíte plodinám poskytnout správné podmínky pro růst. A stejně je tomu tak i u rajčat. Většině známých odrůd vyhovuje pěstování ve skleníku nebo speciálních fóliovnících. Samotná půda musí být ošetřena důležitými živinami. Obecně se doporučuje, abychom na podzim do půdy zaorali hnojivo:

  • kravské,
  • koňské,
  • slepičí,
  • králičí
  • nebo jiné.

V případě, že máte po ruce dobře zpracovaný tekutý hnůj, který je odleželý dva a více let, bude se vám nejvíce hodit na jaře, a to hned před výsadbou. Další způsob, který je hojně využíván, je kompostování. Avšak za žádných okolností nedávejte do kompostu infikované části rostlin!

Mohlo by vás zajímat:  Dala rostliny do prázdných květináčů a nevěřila, že se jim bude dařit. Po čase přišlo překvapení. Rostly i bez substrátu
Zdroj obrázku: Freepik

Úroda plná chemikálií

Právě proto, že mnozí neustále používají různé chemické postřiky, dobrovolně znehodnocují půdu a škodí vlastnímu zdraví. Obchodníci nabízí nepřeberné množství přípravků pro zdravá, kulatá a červená rajčata, ale ve skutečnosti nic z toho nefunguje. Zaměřte se proto raději na lepší a zdravější ošetřování rostlin.

Zkušenosti našich předků

Musíme si uvědomit, že předešlé generace neměly nic. Vše se teprve objevovalo anebo stálo mnoho peněz. Lidé se mohli obrátit pouze na rady předávané z generace na generaci. Takže i naše babičky byly schopné vytvářet zázraky z přísad, které sice máme i dnes, ale neumíme je použít.

Díky nim dnes můžeme využít sílu domácího hnojiva z popelu, cibulových slupek a kopřiv. Nalijte vodu do 10litrového hrnce, přidejte 0,5 kg popelu z krbu (ze surového dřeva bez chemických úprav). Přidejte hrst cibulových slupek a pár listů kopřivy. Směs povařte na mírném ohni 15–20 minut. Přes noc nechejte směs pracovat. Následně směs přeceďte a aplikujte k rostlinám.

Zdroj: https://thisismygarden.com/2020/03/how-to-fertilize-tomato-plants/
Přidat na Seznam.cz