Vrzajici Podlaha Vyvede Z Klidu I Nejvetsiho Pohodare Opravit Ji Zvladne Kazdy 2

Vrzající podlaha vyvede z klidu i největšího pohodáře. Opravit ji zvládne každý

Vrzající podlaha není ideální vizitkou, přitom ve většině případů ani netušíme, proč se tomu tak děje. Tento specifický zvuk ale může být otravný, zvlášť v případě, kdy po místnosti chodíme opravdu často. Jak si zpříjemnit život a zbavit se vrzání podlahy? Existují způsoby, jak tento problém elegantně vyřešit, a nebude vás to stát ani moc peněz.

Proč vlastně podlaha vrže?

Vrzající podlaha je dlouhodobý problém. Objevuje se hlavně u starých podlah, které se delší dobu neměnily. Je to ale naprosto přirozené také u nových podlah, tam je to většinou o tom, že jsou špatně namontované a podlaha nesedí dobře. Špatné uspořádání pak může způsobit, že bude vrzat jen na určitých místech. Sebemenší chyba může mít za následek vrzající podlahu.

Mohlo by vás zajímat:  Číslo na radiátoru udává rozsah teploty v místnosti. Pětka se nedoporučuje

Můžete mít také podlahu vyrobenou ze špatných materiálů, které po čase budou způsobovat vrzání. Špatně provedená dilatace také může být důvodem, proč se vám po podlaze nebude chtít chodit, protože co krok to vrz. Proto je vhodné myslet na podlahu už při instalaci a zavolat si někoho, kdo bude mít nad touto prací dozor. Jedině tak budete mít jistotu, že podlaha vrzat nebude a budete se moci svobodně pohybovat.

Vrzajici Podlaha Vyvede Z Klidu I Nejvetsiho Pohodare Opravit Ji Zvladne Kazdy
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit vrzání podlahy?

Parkety mohou vrzat i v případě, že jsou uvolněné. V takovém případě je stačí pouze hřebíčky přidělat k podlaze a problém bude vyřešen. Do dřevěných desek můžete také nasypat mastek, ale tento způsob mnoho lidí nezná. Všechny podlahy můžete navíc pokrýt kouskem koberce. I když nejste jejich příznivcem, vyplatí se do nich investovat. Dnes jsou takové možnosti, že si koberec vybere opravdu každý a bude se hodit do každého interiéru.

Mohlo by vás zajímat:  Voňavá a čistá postel začíná v matraci. Domácí dezinfekce eliminuje všechny roztoče i zápach

Podlahu si pak můžete i sami opravit. Budete k tomu potřebovat silikonový olej, který se stříká mezi panely nebo prkna. Stačí pak po podlaze nějakou dobu chodit, aby se olej dostal všude, kam potřebujete.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/flooring/21015195/how-to-fix-squeaky-floors
Přidat na Seznam.cz