Parní čistič najde využití v celé domácnosti a poradí si s velkými usazeninami
Parní čistič se stal velmi oblíbeným pomocníkem při rychlém a efektivním úklidu. Tento přístroj se snadno vejde do ruky a poslouží nám při úklidu takřka celé domácnosti. Funguje na principu přeměny vody v páru díky zahřívacímu mechanismu. Horká pára, stříkaná pod velkým tlakem, lehce rozpouští usazeniny a díky vysoké teplotě ničí bakterie, viry a plísně. V příslušenství k parnímu čističi většinou naleznete i několik nástavců. Díky tomuto šikovnému vynálezu můžete snížit využívání chemických čistících prostředků na minimum.
Využití parního čističe v kuchyni a koupelně
V kuchyni proudem horké páry vyčistíte spáry obkladů i kuchyňské linky, zanesené okolí dřezu i baterie. Parní čistič využijte i k mytí zapečeného nádobí, trouby, špinavé lednice a mrazáku nebo třeba digestoře.

I v koupelně použijte parní čistič pro důkladné vyčištění spár mezi obklady, sprchového koutu, umyvadla i toalety. Ani velmi horká pára bohužel nedokáže rozpustit vodní kámen, proto úklid koupelny nezanedbávejte a vodního kamene se zbavujte pravidelně. Pokud vás však silná vrstva vodního kamene v koupelně čeká, přiložte na ni hadr namočený v octu a nechejte působit několik desítek minut. S rozpuštěným vodním kamenem by si poté už měl parní čistič poradit.
Snadné a rychlé čištění nábytku
Nábytek dřevěný i čalouněný s pomocí parního čističe vydezinfikujete, zbavíte ho roztočů a parazitů a vyčistíte ho od skvrn i prachu. Na odolné skvrny použijte bodovou trysku. Snadno odstraníte špínu i ze špatně dostupných zákoutí. Vyčištěné plochy nezapomeňte vysušit. Parní čistič se hodí i na skleněné povrchy, na ně ale stříkejte z větší dálky.

Na mytí elektrických zařízení samozřejmě zapomeňte, vodní pára by je mohla zničit. Pozor také na povrchy, které by se mohly vlhkem jinak znehodnotit, hrozí například zvlnění dýhy na nábytku.
