Dobře umýt podlahu nemusí být tak jednoduché. Některé chyby ji můžou dokonce zničit

Dobře umýt podlahu nemusí být tak jednoduché. Některé chyby ji můžou dokonce zničit

V dnešní době existuje spousta variant, mezi kterými si můžete vybrat. Podlaha by vám ideálně měla sloužit po celou dobu, co budete v bytě nebo domě bydlet, proto je potřeba, aby byla kvalitní a dobře se o ni pečovalo, protože dostane každý den pořádně zabrat. Poradíme, jak se starat o jednotlivé typy podlah.

Zvláštně na podzim je potřeba jí dodat péči

Bláto, špína, sůl a vlhkost – to jsou největší nepřátelé podlahy, ať se jedná o jakýkoli materiál. Pokud si pořídíte PVC, je to sice odolný materiál, ale zároveň jemný. Je dobré na něj používat neabrazivní prostředky. Pokaždé podlahu nejdříve zameťte, abyste odstranili největší nečistoty. Kbelík napusťte studenou nebo vlažnou vodou, přidejte univerzální přípravek a podlahu umyjte.

Mohlo by vás zajímat:  Zrádné oblečky do zimy pro domácí mazlíčky, někdy mohou spíš uškodit

Použít můžete také směs z alkoholu, je ale potřeba vyzkoušet, jestli vám podlaha nezmění po aplikaci barvu. Na linoleum můžete použít obyčejné mléko nebo mýdlo. Jedině pravidelným mytím udržíte svou podlahu kvalitní po dlouhá léta. Použít můžete také šedé mýdlo, které je známé svými čisticími vlastnostmi. Mléko zajistí lesk, takže ho můžete použít až jako poslední fázi mytí.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je pořídit si kvalitní mop

Nejlepší, co můžete udělat, je pořídit si kvalitní mop, který vám ušetří spoustu času a práci. Na kvalitním náčiní se nebude hromadit prach, bude se dobře ždímat a nebude zanechávat žádné stopy. Dobrá je také teleskopická tyč, díky které se dostanete pod nízký nábytek, kam s obyčejným koštětem nedosáhnete.

Mohlo by vás zajímat:  Připálená žehlička je pro oblečení pohroma. Snadno a rychle ji vyčistí osvědčené prostředky

Dalším materiálem jsou panely, které jsou citlivé na vlhkost. Je vhodné takové podlahy čistit pravidelně a hlavně na sucho, protože voda by je mohla poškodit a panely by nabobtnaly. Dřevěné podlahy jsou asi nejkrásnější, ale je potřeba je čistit velmi jemně. Stačí k tomu voda a ocet nebo jemný čisticí prostředek. Tím podlahu odmastíte.

Zdroj: https://www.carpetrentals.com/blog/different-kinds-of-floors/
Přidat na Seznam.cz