Mattress 2489615 1280

Postel pokládáme za místo relaxace a bezpečí, přitom v ní na nás číhají nepřátelé

Postel je pro všechny pohodlné místo a příjemné povlečení je její součástí. Skvěle se zde relaxuje a odpočívá. Když si dáme hlavu na polštář a přikryjeme se peřinou, možná netušíme, co všechno se v nich skrývá. V matraci a polštářích mohou žít mikroskopičtí tvorové, kteří jsou škodliví našemu zdraví, a nedodržováním hygieny si můžeme přivodit zdravotní potíže.

Ložní prádlo pravidelně perte a čistěte také matrace

Pokud se večer vykoupeme a jdeme spát po náročném dni, ložní prádlo je spojeno s úlevou a regenerací. V posteli se cítíme bezpečně, nebo si to aspoň myslíme. Ložní prádlo je ale doupětem spousty mikroorganismů, kteří jsou neviditelní. Jedná se o parazity a nabízí se otázka, odkud se tam vzali. Ložní prádlo používáme jen v noci, navíc jdeme do postele čistí.

Mohlo by vás zajímat:  Zařizujeme koupelnu: maličkosti, které vám usnadní život
Zdroj obrázku: Pixabay

Mikroorganismy kolem nás neustále kolují, proto často pereme a převlékáme postele. Hmyz žije téměř všude, v prachu, čalounění, záclonách nebo kobercích. Při spaní nebo odpočinku se z nás uvolňuje pot a teplo i vlhko jsou ideálními podmínkami pro parazity. Živí se naší pokožkou, která se neustále odlupuje.

V povlečení najdete mnoho druhů parazitů

Pokud se o povlečení nestaráme, mohou se v něm množit až 2 miliony drobných pavoukovců. Jejich výkaly jsou alergenní a mohou způsobit rýmu, akné nebo kožní alergie. Dalším parazitem jsou bakterie, včetně bacilů tlustého střeva. Tyto mikroby vedou k chorobným stavům, jako jsou zažívací potíže nebo infekce. Každá třetí bakterie v povlečení pochází z našich úst, kůže nebo podpaží.

Mohlo by vás zajímat:  Ekologické a bezpečné prostředky na čištění si vyrobí snadno každý, stačí mýdlo a čaj

Co dělat, abyste se otravných parazitů zbavili? Mikroorganismy se množí velmi rychle, pokrývky a polštáře tak perte jednou týdně nebo alespoň jednou za dva týdny. Používejte vysokou teplotu, aby paraziti uhynuli. Samotné peřiny perte každého půl roku a často je větrejte na čerstvém vzduchu. Polštáře by se měly po dvou letech vyměnit, stejnou přikrývku můžete mít až pět let.

Zdroj: https://pestoff.com.sg/5-types-of-pests-living-in-your-mattress-other-than-bed-bugs/
Přidat na Seznam.cz