Drahé čisticí prostředky směle nahradí obyčejná zubní pasta. Její účinky vyrazí dech

Drahé čisticí prostředky směle nahradí obyčejná zubní pasta. Její účinky vyrazí dech

Zubní pastu nemusíte používat pouze na čištění zubů. Bude se hodit také na jiné činnosti, jako je odstraňování skvrn, nebo pomůže jako mast na nevzhledné pupínky. Vlastnosti zubní pasty vás možná překvapí, ale díky ní můžete ušetřit na mnoha čisticích prostředcích. Na co tedy zubní pastu můžete použít?

Zubní pastou odstraníte skvrny na látkách

Skvrny od kávy nebo čaje jdou z oblečení velmi těžko odstranit. Pomoci si ale můžete právě zubní pastou. Máte na bílé halence skvrny od potu nebo deodorantu? Bílá zubní pasta je pomůže odstranit. Dávejte si ale pozor, protože barevné zubní pasty mohou oblečení ušpinit. Stačí si vyrobit směs z trochy zubní pasty, kterou smíchejte s peroxidem vodíku. Hodit se bude také jedlá soda.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění připáleného hrnce usnadní jedlá soda a ocet

Směs naneste na skvrny a nechte ji 15 minut působit. Poté oblečení opláchněte pod vlažnou vodou a dejte normálně vyprat. Zubní pastou si také můžete upravit nehty. Jestli si chcete nehty odlakovat, není vhodné používat prostředky s acetonem, protože vysušuje ploténku a nehty mohou být lámavější a slabší. Zubní pastu si dejte na kartáček a drhněte si nehty. Při použití bělicí pasty bude účinek ještě viditelnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pastou odstraníte skvrny i na nábytku

Jestli máte na konferenčním stolku skvrny od čaje nebo kávy, můžete je snadno zubní pastou odstranit. Pasty na bělení zubů bývají ještě účinnější, protože obsahují silnější látky. Pastou pak můžete odstranit také skvrny v samotném nádobí, stačí ji nechat působit a nádobí poté opláchnout a umýt. Pomocí zubní pasty si také můžete vyčistit ruce, pokud jste pracovali s potravinami.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek s leklým povrchem je krásný, při správné péči bude dokonalý dlouhé roky

Česnek, cibule, ryba nebo jiné suroviny mohou na rukou zanechat nepříjemný zápach, který nepůjde dolů. Stačí jen trochu zubní pasty, kterou si potřete na kůži. Nechte chvíli působit a poté si ruce opláchněte. Zápachu se zbavíte a zbyde jen vůně zubní pasty. Tou můžete osvěžit také tenisky.

Zdroj: http://www.intercoastalendo.com/unexpected-ways-to-use-toothpaste/
Přidat na Seznam.cz