V čisté troubě je radost péct. Domácí prostředky ji během chvíle zbaví mastnoty i nečistot

V čisté troubě je radost péct. Domácí prostředky ji během chvíle zbaví mastnoty i nečistot

Čištění trouby patří mezi činnosti, které nejsou oblíbené. Celkově úklid kuchyně je na dlouhou trať. Musíte totiž uklidit nejen samotnou linku, ale věnovat se musíte také čištění lednice, mikrovlnky nebo trouby. Dnes se zaměříme právě na troubu, kterou můžete snadno vyčistit pomocí domácích prostředků, které v kuchyni najdete.

Levné a jednoduché přípravky jsou většinou ty nejúčinnější

Než zaběhnete do obchodu pro prostředky na mytí trouby, raději zkuste v kuchyni najít takové suroviny, které vám s úklidem pomohou. Při čištění trouby je nezbytné, abyste to dělali pravidelně. Pokud jednou vynecháte, snadno se může stát, že nečistoty nepůjdou odstranit, a sáhnout budete opravdu muset po silné chemii. Bohužel ani ta většinou nezabere, a i když trouba bude vyčištěná, bude vypadat špinavá.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění sporáku je díky domácím prostředkům otázka chvíle

Na stěnách v troubě se hromadí především mastnota. Často v ní pečeme maso, koláče nebo hranolky. Není divu, že je nutné ji po každém použití alespoň otřít, abyste se zbavili nejhorší špíny. Co ale dělat, pokud se nečistoty usadily na povrchu a nejdou dolů? Vždy než se vrhnete do úklidu, nechte troubu vystydnout. Poté můžete použít ocet, který smíchejte s vodou. Nalijte do rozprašovače a nastříkejte do trouby. Po několika minutách otřete hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Troubu můžete čistit také párou

Velmi oblíbenou metodou čištění je pára. Ta si totiž poradí i s odolnými skvrnami a nečistotami. Navíc je to téměř bez práce. Nalijte horkou vodu do pekáče a vložte ho do trouby, kterou předtím nahřejte asi na 150 stupňů. Pak už bude stačit pouze deset minut a nečistoty pak půjdou snadno odstranit. Rozpustí se a měkkým hadříkem je setřete.

Mohlo by vás zajímat:  U malých koupelen hraje roli každý centimetr, chytré vybavení a uspořádání je klíčové

Sami si pak můžete vyrobit prostředky, se kterými bude čištění trouby hračka. Můžete je vyrobit například z vody, octa nebo jedlé sody. V této kombinaci se jedná o velmi účinný přípravek, který si poradí s mastnotou i staršími skvrnami od jídla.

Zdroj: https://greatist.com/live/when-and-how-to-clean-oven-should-you-use-self-cleaning
Přidat na Seznam.cz