Čtyřnozí mazlíčci dávají čalouněnému nábytku zabrat. Díky jednoduchému postupu bude stále čistý

Čtyřnozí mazlíčci dávají čalouněnému nábytku zabrat. Díky jednoduchému postupu bude stále čistý

Majitelé čtyřnohých chlupatých mazlíčků jistě dobře znají situaci, kdy najdou čalouněný nábytek zaneřáděný. Kočka nebo pejsek se na chvilku uvelebí na gauči a na látce po jejich odchodu zůstanou chomáče chlupů a nečistot. Čalounění trpí nejen na hrubé nečistoty, chlupy nebo vlasy, ale stačí chvilka nepozornosti při posezení s kávou nebo jídlem, a vzniknou další skvrny, které vypadají nevzhledně. Jak dát zase čalouněný nábytek do pořádku během chvilky? Vyzkoušejte snadné metody čištění!

Vyčištění na sucho

Při čištění gauče, pohovky nebo křesel je nutné sejmout veškeré látkové přehozy, polštáře nebo odnímatelné područky. Poté použijte vysavač na odstranění hrubých nečistot, které se v čalounění vyskytují. Kromě prachu jsou to často žmolky z látky, drobky, kamínky a písek z pacek zvířat. Není vhodné čalouněné polštáře naklepávat pomocí klepadla ani rukou, veškeré nečistoty se pouze zvednou do vzduchu a dostanou se na ostatní nábytek a koberec. Vysávání s nástavcem na čalounění je dostačující.

Mohlo by vás zajímat:  Myčka nádobí nám každý den šetří čas, na oplátku vyžaduje tu nejlepší péči
Zdroj obrázku: Freepik

Mokré čištění

V další fázi je na řadě mokré čištění za pomoci teplé vody a běžného mycího prostředku pro odstranění skvrn a zašlé špíny. Pomocí houby vytvořte v nádobě pěnu a nanášejte ji na jednotlivé čalouněné díly, nechte působit a poté jemně houbou odstraňte, u některých fleků je na zvážení použití hrubší strany houbičky. Pro dočištění a oživení vláken si připravte studenou vodu a přidejte jedlou sodu. Hadřík namočte do roztoku a daná místa potřete, nechte působit a dočistěte čistou vodou. Nechte dobře uschnout, než položíte zpátky polštáře nebo přehoz.

Mohlo by vás zajímat:  Konec nepříjemného zápachu v koupelně. Voňavé ovoce či bylinky budou tím pravým

Na chlupy platí gumové rukavice

Pro odstranění zvířecích chlupů, vláken a vlasů výtečně funguje gumová rukavice. Nasaďte si rukavice na ruce, navlhčete mírně obyčejnou vodou a přejíždějte povrch čalounění. Na rukavicích ulpí chomáče, které se jednoduše vyhodí. Toto je vhodné opakovat každý týden, aby nedošlo k silnějšímu znečištění a čalouněný nábytek vypadal stále jako nový.

Zdroj: https://www.thespruce.com/clean-and-disinfect-used-furniture-2878998
Přidat na Seznam.cz