Digestoř si zaslouží pravidelnou péči. Mastné nečistoty vyřeší nejlépe paradoxně olej

Digestoř si zaslouží pravidelnou péči. Mastné nečistoty vyřeší nejlépe paradoxně olej

Aby vám čištění digestoře šlo jednoduše, je třeba tuto činnost provádět pravidelně. Toto zařízení se využívá k odsávání páry, která vzniká v důsledku vaření nebo smažení. Díky jednoduchým trikům se můžete zbavit přetrvávajícího tuku a lepkavých nečistot. Vše, co potřebujete, už máte pravděpodobně doma.

Zapomenuté místo

Nejdůležitějším úkolem kuchyňské digestoře je odstraňování zápachu z vaření. Při nasávání vzduchu se dovnitř dostávají nečistoty a tuk. Proto je pravidelné čištění tohoto zařízení tak důležité. Digestoř by se měla alespoň jednou týdně mýt navlhčeným hadrem nebo mokrým hadříkem. Díky tomuto zvyku se vyhnete namáhavému a zdlouhavému čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý odtok v 6 jednoduchých krocích: bez chemie, a přitom efektivně

Jednou za měsíc byste však měli odšroubovat celé zařízení a vyčistit i jeho interiér – vnitřek krytu, větrací mřížky a filtry. Čištění filtru způsobuje největší potíže. Tento prvek je ovšem nejdůležitější vyčistit. Odšroubujte mřížku a odstraňte největší špínu gumovou rukavicí. Potom tuto část navlhčete v teplé vodě přidáním jedlé sody v poměru 2 : 1. Nechte 15 minut působit a poté očistěte od zbytku nečistot měkkým kartáčem. Opláchněte pod vodou a nechte dobře uschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Prostředek na okna a dětský olej

Dětský olej má vynikající vlastnosti a dokáže odstranit zaschlý tuk. Aplikujte olej na digestoř pomocí houby. Více špinavých míst bude potřebovat další čištění. Chcete-li to provést, vyberte houbu s mírně drsnějším povrchem. Dávejte však pozor, abyste nepoškrábali povrch digestoře. Zbytky oleje omyjte vlhkými ubrousky a otřete papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je nepřítel zdí i našeho zdraví. S trochou trpělivosti po ní nezůstane ani památky

Další možností je použití čističe na sklo. Jeho aplikace je jednoduchá, protože vám v tom pomůže rozprašovač. Stačí nastříkat prostředek na špinavý povrch a nechat působit pět minut. Během této doby začne intenzivně pracovat na špíně. Vlhkou houbou následně vyčistěte každý kus zařízení. Nakonec celý povrch otřete vlhkým hadříkem. Pokud jste se špíny nezbavili úplně, opakujte celý postup ještě jednou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-kitchen-range-hood-4177784
Přidat na Seznam.cz