Dog 2785077 1920

Domácí zvířátka se postarají o pořádnou nálož chlupů. S trochou disciplíny nebudou problém

Sdílení domácnosti s roztomilým chlupáčem (ať už s kočkou, či pejskem) je plné radosti i povinností. Jedním z mnoha problémů je všudypřítomnost chlupů. Když zvíře líná, ulpívají chlupy téměř na všem. Na oblečení, na kobercích, na nábytku i v posteli. Udržování zásad základní hygieny je přitom velmi důležité, zvlášť pokud máte doma i malé děti. Jak nejlépe vyčistit koberec plný chlupů?

Několik šikovných rad

Na koberec s krátkým vlasem použijte vysavač s vysokým sacím výkonem. Zbylé chloupky můžete odstranit lepivým válečkem, který se jinak používá na odstranění vláken z oblečení a textilního nábytku. Při vysávání chlupů je nejdůležitější pravidelnost. Koberci věnujte péči minimálně jednou týdně nebo častěji, pokud váš mazlíček hodně líná. Lepivý váleček použijte i na pohovku a jiný nábytek s textilním potahem.

Mohlo by vás zajímat:  Roztomilá kočka s nebezpečnými drápky. Ochraňte nábytek šikovně a na trvalo
Zdroj obrázku: Pixabay

Chytrým trikem k vyčištění koberce s dlouhým vlasem je použití stěrky na mytí oken. Vlasy a chlupy se díky statické elektřině okamžitě přilepí na gumový okraj stěrky. Pokud máte v domě více koberců, vyplatí se vám koupě speciálního koštěte s gumovými hranami. Často si je pořizují kadeřnické salony. Fungují na stejném principu jako stěrka, ale práce s nimi je rychlejší a efektivnější. Někdo radí i gumovou rukavici, ale rychleji se vám bude pracovat se stěrkou nebo koštětem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Volba holého mazlíčka

V dnešní době jsou velmi moderní holá plemena psů i koček. Mezi kočkami vede sphynx, v psí říši mexický naháč. Pořizují si je i lidé trpící alergiemi na chlupy. Dokonce bylo vyšlechtěno i morčátko bez srsti. Pokud se vám ale nelíbí zvířátko bez kožíšku, můžete se podívat po plemenech psů, která nelínají. Jejich srst připomíná svou strukturou spíše lidské vlasy. Patří mezi ně jorkširský teriér, pudl, portugalský vodní pes, bišonek, opičí pinč, havanský psík nebo drsnosrstý foxteriér.

Přidat na Seznam.cz