Domácí tablety do myčky šetří peněženku i životní prostředí. A jejich účinnost velmi překvapí

Domácí tablety do myčky šetří peněženku i životní prostředí. A jejich účinnost velmi překvapí

Myčky nádobí není třeba zvlášť představovat ani je nějak vychvalovat. Jejich výhody jsou zřejmé a snad každý, kdo si je vyzkoušel, už nikdy nechce umývat nádobí v ruce. Stačí zmínit, že vám umožní mnohem rychleji se zbavit hromady špinavého nádobí, udržovat kuchyň uklizenou a ušetřit nejen drahocenný čas, ale také peníze. Pokud jste jedním z příznivců tohoto funkčního vybavení a jednoduše se bez něj neobejdete, řekneme vám, jak udělat mytí nádobí ještě efektivnější. Stačí si vyrobit domácí tablety to myčky. Jsou nejen stejně účinné, ale hlavně mnohem levnější, příjemně voňavé a šetrné k životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se natrvalo nepříjemného zápachu a osvěžte svůj domov oblíbenou vůní

Nachystejte si tyto přísady

Není těžké uhodnout, že k přípravě domácích tablet vhodných do myčky nádobí budete potřebovat účinné přírodní pomocníky, které využijete i při úklidu jiných částí domácnosti. Jsou totiž zcela nenahraditelné. Hodit se vám budou:

  • 2 sklenice jedlé sody,
  • 1 sklenice soli,
  • 1/2 šálku kyseliny citronové,
  • 1 sklenice vody,
  • tvořítko na led.

Toto množství přísad bude stačit přibližně na 36 tablet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat?

Nejprve je třeba zahřát jedlou sodu – tento postup zajistí, že se stane ještě účinnější a efektivnější. Sklenici sody tedy vysypte na plech a vložte jej do trouby předehřáté na 200 stupňů Celsia. Soda se ale může snadno spálit, a proto ji občas promíchejte, aby se rovnoměrně zahřála. Asi po 30 minutách vyjměte plech z trouby a zkontrolujte, zda je soda rovnoměrně prohřátá.

Mohlo by vás zajímat:  Před krysami ochrání domov především důkladná prevence

Teplou sodu nasypte do misky, opatrně promíchejte se zbývajícími přísadami a poté můžete přidat trochu vody. Nezapomeňte to udělat postupně, protože směs pod vodou začne pěnit. Před přidáním další dávky chvíli počkejte. Přísady absorbují vodu, takže když je smícháte, získáte pastu jednotné konzistence. Hotovou směs vložte do předem připraveného tvořítka na led.

Tvořítko se směsí je třeba odložit alespoň na třicet minut do mrazničky. Jakmile jsou tablety dostatečně pevné, aby šly snadno vyjmout z tvořítka, můžete je vyndat a vložit do uzavíratelné sklenice. Používejte stejně jako klasické tablety do myčky.

Zdroj: https://www.popsci.com/story/diy/make-diy-dishwasher-detergent-tablets/
Přidat na Seznam.cz