Domácí spotřebiče se snadno zašpiní a ztratí lesk. Naštěstí existují jednoduché metody, které je vyčistí

Domácí spotřebiče se snadno zašpiní a ztratí lesk. Naštěstí existují jednoduché metody, které je vyčistí

Na bílém povrchu domácích spotřebičů se často tvoří skvrny nebo různá zbarvení. Původní barva se jim pak navrací jen obtížně a navíc to zabere spoustu času a úsilí. Jak spotřebiče čistit, aby kuchyň vypadala útulně a hezky? Vyzkoušejte tyto metody, které při pravidelném používání udrží povrchy dokonale čisté.

Potřebovat budete jedlou sodu

Tyto tipy můžete používat preventivně při úklidu anebo je aplikovat na již vzniklé skvrny. I ty nejodolnější skvrny zmizí po použití jedné přísady. Spotřebiče nebudete muset dlouho drhnout, stačí jen pár minut, aby byly jako nové. Budete potřebovat jedlou sodu a vlhkou houbičku. Stačí špinavý povrch sodou posypat a následně otřít. Vyčistíte tak lednici, sporák a další spotřebiče.

Mohlo by vás zajímat:  Horkovzdušnou troubu snadno vyčistíte domácími prostředky. Péči potřebuje i její příslušenství

Potřebujete se zbavit zažloutnutí povrchů? Na vině bývají otisky prstů, nahromadění tuku při přípravě jídla a výparů z vaření. K vyčištění můžete použít bílý ocet, do kterého namočíte houbičku a jemně s ním povrch otřete. Nechte dvacet minut působit a následně opláchněte. Podobnou službu udělá citronová šťáva, která má přirozené bělicí vlastnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si ochranný prostředek

Pokud se potřebujete dostat na těžko dostupná místa, použijte starý zubní kartáček. Takto vyčistíte třeba mikrovlnnou troubu, otvory digestoře nebo ventilace, tlačítka a madla. Pokud chcete po vyčištění zabránit nadměrnému usazování prachu a nečistot na vašich domácích spotřebičích, vyzkoušejte následující recept na přírodní čistič. Potřebovat budete:

  • 1 šálek vody,
  • 1/4 šálku octa,
  • 2 lžíce olivového oleje,
  • 10–15 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.
Mohlo by vás zajímat:  Podle jednoduchého postupu budou spáry mezi dlaždicemi zářivě čisté

Vše, co potřebujete udělat, je smíchat všechny ingredience a nalít je do lahvičky s rozprašovačem. Před každým použitím lahev dobře protřepejte. Přípravek aplikujte na již vyčištěné kuchyňské spotřebiče a následně je jemně otřete hadříkem nebo houbičkou. Zařízení zůstanou déle lesklá a čistá a nebudou se tolik špinit.

Zdroj: https://www.styleathome.com/how-to/housekeeping/article/6-household-appliances-you-aren-t-cleaning-but-need-to-asap
Přidat na Seznam.cz