Potravinová fólie je skvělá nejen k balení jídla. Těchto osm vychytávek vám usnadní život

Potravinová fólie je skvělá nejen k balení jídla. Těchto osm vychytávek vám usnadní život

Nejčastěji slouží potravinová fólie k zabalení sendvičů, toastů nebo obložených housek na svačinu do školy nebo na výlet. Levná a praktická potravinová fólie se může použít při ohřevu jídla v mikrovlnné troubě i při chlazení v chladničce nebo v mrazáku. Potravinová fólie má ale mnohem širší využití, zkuste se inspirovat tipy na její užívání!

1.     Pro čerstvé květiny

Při cestě na oběd jste si koupili čerstvé květiny a chcete, aby vám vydržely až půjdete odpoledne z práce domů? Pro zajištění přísunu vody stačí namočit hadřík, gázu nebo papírovou utěrku, obmotat kolem dolní části stonku a překrýt potravinovou fólií, řezané květiny tak vydrží dlouhou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní procházky mohou být pro pejsky utrpení. Ochraňte svého mazlíčka před mrazem a štiplavou solí

2.     Namísto víček a pokliček

Miska s ovocem, na kterou se slétává hmyz? Stačí přikrýt potravinovou fólií a ovoce zůstane uchráněno, vy však můžete kdykoli pokračovat v jídle. Fólii lze použít i namísto pokliček na hrnce v případě, že je chcete uložit do chladničky. Přikrytím nehrozí vylití ani to, že do nádoby něco nedopatřením spadne.

3.     Pomocnice při malování

Rozhodli jste se malovat a potřebujete ochránit lampu nebo jiné věci před potřísněním barvou? Potravinovou fólií snadno vše rychle zabalíte, a nebudete tak muset po malování dlouhé hodiny uklízet a omývat kapičky zaschlé barvy.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí majonézu nic nenahradí. Nejen bramborovému salátu dodá opravdový šmak

4.     Banány vydrží déle

Jak prodloužit čerstvost banánů, aby nezhnědly příliš brzy? Rozdělte trs banánů na jednotlivé kusy a stopky obmotejte potravinovou folií, vydrží podstatně déle čerstvé.

5.     Domácí nápoje „take away“

Nemáte po ruce termohrnek nebo termosku? Doma připravené nápoje si můžete vzít s sebou v jakékoli nádobě, vršek pak stačí přikrýt potravinovou folií a doprostřed udělat dírku, do té vložit brčko a originální hrnek je na světě!

Zdroj obrázku: Freepik

6.     Pro stále čistou lednici

Nebaví vás neustále omývat skleněné police v chladničce? Zabalte je do potravinové folie a ve chvíli, kdy se potřísní, je vyhoďte.

Mohlo by vás zajímat:  Jak získat a udržet si bohatství podle tradičních pověr: fotky v peněžence a ohnuté bankovky nosí smůlu

7.     Pravá ruka stěhováka

Jak zajistit, aby se drobné předměty při stěhování neztratily nebo nepoškodily? Fólie je tou nejlepší pomocnicí, jednotlivě zabalené věci budou v pořádku i během stěhování pospolu.

8.     Jistota na cestách

Při cestách vlakem i letadlem hrozí, že se hygienické potřeby nebo opalovací krémy v kufru rozlijí a oblečení ušpiní. Stačí udělat jediné, sundat uzávěry, obmotat hrdla folií a opětovně zavřít. Tímto způsobem nedojde k nechtěnému vylití obsahu lahviček.

Zdroj: https://www.cookist.com/the-7-alternative-uses-of-tinfoil/
Přidat na Seznam.cz