Chilli příjemně okoření život. Zbaví nepříjemných problémů a dokonale prohřeje tělo

Chilli příjemně okoření život. Zbaví nepříjemných problémů a dokonale prohřeje tělo

Zkuste přidat toto koření do svého jídelníčku. Dodá jídlu šmrnc, zahřeje organismus, ale pomůže také při řešení spousty zdravotních problémů. Dokáže zlikvidovat bakterie a pomůže zabrzdit růst rakovinových buněk. Jedná se o chilli. Proč je ještě prospěšné?

Vlastnosti chilli

Chilli papričky jsou pověstné tím, že jsou nízkokalorické, mají pikantní chuť a obsahují velkou dávku vlákniny. Obsažený kapsaicin má protirakovinné vlastnosti a příznivě působí v boji proti žaludečním vředům. Kromě toho chilli podporuje činnost oběhového systému, působí analgeticky a příznivě působí na imunitní systém.

Mohlo by vás zajímat:  Nadváha spojená se zdravotními riziky se nevyhýbá ani psům. Řešte problém svého mazlíčka včas

Chilli papričky prohřívají organismus a pomáhají pročistit dýchací cesty. Podporují snižování hladiny LDL cholesterolu v krvi. Zlepšují fungování kardiovaskulárního a trávicího systému. To není všechno. Kapsaicin pomáhá inhibovat růst rakovinných buněk v plicích, prostatě, mozku a tlustém střevě. Dokonce oddaluje proces stárnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Migréna a chilli papričky

Mnoho lidí trpí migrénou, nevědí si s ní rady. Měli by vyzkoušet chilli olej. Vědci zjistili, že více než 300 milionů lidí trpí na migrény. Ukázalo se, že má silný účinek na receptory bolesti a kontakt oleje s pokožkou napomáhá prokrvení. Kapsaicin se používá také v medicíně k výrobě léků, které zabraňují rozvoji migrény.

Mohlo by vás zajímat:  Každý den ho máme v ruce, přitom zapomínáme na jednu důležitou věc

Pikantní jídla ale nejsou vhodná pro každého. Měli by na ně zapomenout lidé trpící nemocemi trávicího ústrojí. Pálivé koření může podráždit jemné sliznice trávicího traktu a zhoršit neduhy jako gastroezofageální reflux, pálení žáhy či žaludeční vředy. Nadbytek chilli v každodenní stravě může vést i ke kožním změnám či problémům s játry.

Zdroj: https://www.jkcart.com/blog/7-health-benefits-of-red-chili-powder
Přidat na Seznam.cz