V dokonale čisté posteli se odpočívá nejlépe. Povlečení i matrace potřebují pravidelnou péči

V dokonale čisté posteli se odpočívá nejlépe. Povlečení i matrace potřebují pravidelnou péči

Postel patří mezi oblíbené kousky nábytku. Využíváme ji denně a podle toho po několika dnech či týdnech také vypadá. Usazují se v ní nečistoty, prach, objevit se mohou také různí roztoči. Důležité je postel pravidelně čistit, abyste se každý večer mohli zavrtat do voňavé postele, ve které si odpočinete.

Špína a nečistoty se hromadí nejen v posteli, ale také v matraci nebo čalounění

Pečovat musíte o celou postel, nestačí jen vyměnit povlečení. K čištění vám postačí domácí prostředky, které najdete doma v kuchyni. Jako první variantu můžete použít například prášek do pečiva. Je to levný, netoxický a ekologický prostředek, který pomůže s čištěním postele. Navíc nábytku neublíží. Odstraňuje nepříjemné pachy nebo čistí skvrny. Na celkové čištění postele si ale musíte připravit ještě další věci.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá pračka zbavená nečistot, vodního kamene i plísní: šetrně k přírodě i peněžence

Potřebovat budete vysavač, balení prášku do pečiva, vodu v misce a také čisticí houbu. A jak vlastně matraci vyčistit? Postup je jednoduchý, nebude trvat dlouho, ale nutná je pravidelnost. Pokud se budete o matraci starat, můžete si její služby užít klidně i patnáct let. Matraci nejdříve pořádně vysajte, posypte ji práškem do pečiva, nechte dvě hodiny působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek z matrace dostanete opět vysavačem

Vlastnosti prášku do pečiva jsou velmi výjimečné. Pokud ho necháte na matraci působit, absorbuje nejen nepříjemné pachy, ale také zničí roztoče a další nečistoty. Postel následně očistěte houbou namočenou ve vodě. Nakonec zbytky prášku odstraňte opět pomocí vysavače. Vaše matrace bude jako nová, protože prášek do pečiva je velmi účinný. Navíc pomůže při čištění i jiného druhu nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  Grilovací sezóna je v plném proudu! Nesmíme ale zapomínat na jednu důležitou věc

Povlečení na dekách a peřinách měňte nejlépe každých 14 dní. Pokud to není možné, dělejte to alespoň jednou do měsíce. Povlečení byste měli prát na 60 stupňů, protože právě při takové teplotě se ničí bakterie, ve kterých můžete spát, pokud ho nesprávně vyperete. Mějte doma několik sad povlečení, abyste je mohli točit dokola. Ložnici také pravidelně větrejte, k dobrému vzduchu si můžete pomoct také vhodnými rostlinami, které ho vyčistí.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-mattress
Přidat na Seznam.cz