Čistý topinkovač během pár minut: výborná svačina už nemusí končit hodinou drhnutí

Čistý topinkovač během pár minut: výborná svačina už nemusí končit hodinou drhnutí

Každý z nás má rad lahodné teplé toasty se sýrem, ať už k snídani, nebo večeři. Díky topinkovačům si umíme velmi snadno připravit chutný pokrm bez velké námahy. Ta radost ale přejde, když musíme po dobrém toastu vyčistit topinkovač od vytečeného sýra. Jak vyčistíme topinkovač efektně a bez námahy ?

Jak správně na topinkovače

Spotřebiče, ve kterých se hromadí zbytky jídla, vyžadují pravidelné čištění. Na drobcích a jiných zbytcích se mohou množit bakterie a plísně, zbytky připálení mohou ovlivnit chuť jídla a samotný topinkovač může jednoduše vypadat nevábně, pokud se o něj správně nestaráme. Tady je pár tipů.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mšicím na zahradě pomůže česnekový postřik

Základní pravidla: čistěte topinkovač pravidelně, čím častěji to budete dělat, tím snáze se nečistoty odstraní. Během čištění musí být zařízení vypnuto. Před čištěním nechte topinkovač vychladnout. K čištění používejte pouze měkké utěrky, houby nebo kartáče. Na těžší znečištění použijte dřevěnou špachtli. Nikdy nepoužívejte ostré drátěnky a kovové nástroje, které mohou poškrábat povrch.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavíme znečištění?

Odpojte topinkovač od zdroje napájení. Před čištěním nechte zařízení vychladnout. Otočte topinkovač dnem vzhůru a vysypte všechny drobky uvnitř (podložte hadříkem, papírovou utěrkou nebo novinami, abyste se jich snadno zbavili). Pomocí zubního kartáčku s měkkými štětinami vyčistěte všechny drobky přilepené uvnitř topinkovače.

Mohlo by vás zajímat:  Inspirujte se triky úklidových firem, kterými si šetří práci i čas

Topinkovač opět otočte a vysypte zbylé drobky. Navlhčete kartáč vodou a jemně odstraňte odolnou špínu. Vnitřek topinkovače otřete papírovou utěrkou. Silnější nečistoty lze seškrábat i dřevěnou špachtlí. Chcete-li se zbavit zažraných nečistot ze zaschlého sýra, můžete použít jednoduchý trik. Stačí zapnout topinkovač a zahřát ho, aby sýr roztál. Potom přístroj vypněte a dřevěnou špachtlí odstraňte zbytky sýra.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a681520/how-to-clean-your-toastie-maker/
Přidat na Seznam.cz