Pivní repelent udrží komáry v bezpečné vzdálenosti

Pivní repelent udrží komáry v bezpečné vzdálenosti

Letní čas je obdobím, který si snad každý člověk s radostí vychutnává. Teplé počasí láká ven, léto je časem dovolených a volnočasových aktivit u vody i na horách. Když odhlédneme od toho příjemného, musíme se v teplém počasí smířit s tím, že v ovzduší létá různý hmyz. Některý dokonce zavítá i do naší domácnosti. Týká se to zejména komárů, o jejichž přítomnost ale nikdo nestojí. Jak je z bytu vyhnat?

Jak ulovit komára

Určitě jste to již mockrát zažili, že jste v noci spali spánkem spravedlivých a najednou jste u svého ucha slyšeli nepříjemný pisklavý zvuk. Ten vydává letící komár. Možná se po něm ve spánku oženete, ale to je tak všechno, na co se zmůžete. Komár se pak vesele do vás zabodne a bude vám sát krev. V lepším případě se v noci probudíte a komára budete půl hodiny nahánět. Zbytečně, protože se umí moc dobře schovávat. Jak se ho tedy zbavit, aniž byste museli vynaložit velkou námahu?

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnky nabízí mnohem více možností než jen ohřev jídla
Zdroj obrázku: Freepik

Krev pijí jen samičky

Víte, že krev saje jen komáří samička? Ta krev potřebuje pro tvorbu vajíček, protože obsahuje cenné bílkoviny. Samečkům stačí se popást na nektaru z květů. Bohužel komáři dokážou zkazit nejen váš spánek, ale také pohodový pobyt s rodinou nebo přáteli na zahradě. Můžete si ale připravit účinný odpuzovač, které komáry vyžene. Co byste si měli připravit:

  • 1/2 sklenice ústní vody,
  • 1/2 sklenice piva,
  • 1 čajovou lžičku sušených kvasnic.

Účinný odpuzovač na komáry

Z těchto tří ingrediencí si připravíte směs, kterou dobře v misce promícháte a nalijete do láhve s rozprašovačem. Jím potom postříkáte venkovní prostory na terase, balkonu či lodžii, kde se v létě nejčastěji pohybujete. Komáry vůně tohoto roztoku přímo odradí, takže se sbalí a odstěhují se vedle k sousedům. Vaše letní večery již pak nebudou rušené nepříjemným komářím bzukotem. A by budete bez svědivých štípanců od otravných komárů.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-make-homemade-mosquito-repellent-for-your-yard/
Přidat na Seznam.cz