Ant Action Standing Ant Bridge Unity Team Concept Team Work Together (1)

Domácí prostředky eliminují mravence na zahradě přírodní cestou

Práce na zahradě prakticky nikdy nekončí. Vždy se na ní najde něco, co je možné zlepšit. Odpočinout si můžeme pouze v zimě, kdy se obvykle radujeme ze svých výpěstků. Radost nám někdy kazí přítomnost různých škůdců. Mezi ně patří i mravenci, kteří ve velkém množství jsou na zahradě nežádoucí. Jak se jich efektivně zbavit, a to bez použití chemie?

Když se na zahradě vyskytnou mravenci

Zahrada je živý organismus, ve kterém se vyskytují různí živočichové. Jsou to i mravenci. Jestliže se na zahradě přemnoží a vybudují si na ní mraveniště, je to většinou ke zlosti, protože se ze zahrady hned tak neodstěhují. Je proti nim třeba zakročit. V drogerii je možné koupit průmyslově vyráběné prostředky na chemické bázi. Jestliže ale chcete něco ekologického, můžete si odpuzovač mravenců vyrobit i doma. Využijete toho, co mravencům nejde moc pod nos.

Mohlo by vás zajímat:  Ježek je na zahradě spojenec. Vytvořte mu vhodné podmínky
Zdroj obrázku: Freepik

Citron, česnek, hřebíček

Mravenci jsou citliví na některé pachy. Když využijete ty správné, tak se jich určitě zbavíte. Vyzkoušejte například vodu s citronovou šťávou, kterou nalijete do lahve s postřikovačem. Roztokem můžete postříkat místa, kde se na zahradě mravenci nejvíce vyskytují.

Výborná je ale také voda s česnekem a hřebíčkem. Jejich intenzivní vůni mravenci nemají rádi. Připravíte si nádobu, do ní dáte rozmělněné stroužky česneku a několik hřebíčků a zalijete vodou. Směs necháte louhovat po dobu 24 hodin. Pak ji dáte na sporák a povaříte asi 15 minut a necháte vychladnout. Takto je postřikovač připravený k použití.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek zeleně je ohrožující, výsadba rostlin pomůže zachránit naše klima

Kvasnice s cukrem

Kromě výše uvedeného způsobu je možné ještě vyzkoušet sílu kvasnic a cukru. Do misky dáte sušené kvasnice s cukrem, nalijete na ně vodu a necháte odstát asi jednu hodinu. Připravený roztok rozlijete do misek a nastražíte na místech, kde se mravenci nejčastěji vyskytují. Jeho vůně je naláká a ti se v misce shromáždí. Pak jen stačí mravence odnést ze zahrady pryč.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/ants-in-garden-explained-and-how-to-get-rid-of-them
Přidat na Seznam.cz