ant-action-standing-ant-bridge-unity-team-concept-team-work-together (1)

Domácí prostředky eliminují mravence na zahradě přírodní cestou

Práce na zahradě prakticky nikdy nekončí. Vždy se na ní najde něco, co je možné zlepšit. Odpočinout si můžeme pouze v zimě, kdy se obvykle radujeme ze svých výpěstků. Radost nám někdy kazí přítomnost různých škůdců. Mezi ně patří i mravenci, kteří ve velkém množství jsou na zahradě nežádoucí. Jak se jich efektivně zbavit, a to bez použití chemie?

Když se na zahradě vyskytnou mravenci

Zahrada je živý organismus, ve kterém se vyskytují různí živočichové. Jsou to i mravenci. Jestliže se na zahradě přemnoží a vybudují si na ní mraveniště, je to většinou ke zlosti, protože se ze zahrady hned tak neodstěhují. Je proti nim třeba zakročit. V drogerii je možné koupit průmyslově vyráběné prostředky na chemické bázi. Jestliže ale chcete něco ekologického, můžete si odpuzovač mravenců vyrobit i doma. Využijete toho, co mravencům nejde moc pod nos.

Mohlo by vás zajímat:  Proti škůdcům v zahradě lze aplikovat přírodní prostředky, které je zredukují
Zdroj obrázku: Freepik

Citron, česnek, hřebíček

Mravenci jsou citliví na některé pachy. Když využijete ty správné, tak se jich určitě zbavíte. Vyzkoušejte například vodu s citronovou šťávou, kterou nalijete do lahve s postřikovačem. Roztokem můžete postříkat místa, kde se na zahradě mravenci nejvíce vyskytují.

Výborná je ale také voda s česnekem a hřebíčkem. Jejich intenzivní vůni mravenci nemají rádi. Připravíte si nádobu, do ní dáte rozmělněné stroužky česneku a několik hřebíčků a zalijete vodou. Směs necháte louhovat po dobu 24 hodin. Pak ji dáte na sporák a povaříte asi 15 minut a necháte vychladnout. Takto je postřikovač připravený k použití.

Kvasnice s cukrem

Kromě výše uvedeného způsobu je možné ještě vyzkoušet sílu kvasnic a cukru. Do misky dáte sušené kvasnice s cukrem, nalijete na ně vodu a necháte odstát asi jednu hodinu. Připravený roztok rozlijete do misek a nastražíte na místech, kde se mravenci nejčastěji vyskytují. Jeho vůně je naláká a ti se v misce shromáždí. Pak jen stačí mravence odnést ze zahrady pryč.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/ants-in-garden-explained-and-how-to-get-rid-of-them
Přidat na Seznam.cz