Kralik1

Domácí králík se stane kamarádem celé rodiny, mnoho věcí ale potřebuje naučit

Mít králíka je sen mnoha malých dětí. Pokud se jim sen splní, před novým majitelem je spousta práce. Nekončí to přípravou klece a nákupem jídla. Králíka je potřeba postupně přivyknout novým podmínkám, starat se o něj a věnovat se mu, aby se o sebe uměl postarat. Nesmí se bát lidí a v nejlepším případě by se měl stát společenským přítelem.

Mezi nejdůležitější věci patří adaptace

Pokud chcete králíka ochočit, je nutné ho adaptovat. Králík si musí zvyknout na klec, která se stane jeho novým domovem. Proto ho v ní nechte a ujistěte se, že je klec vybavena tak, aby vyhověla jeho potřebám. Jídlo, miska s vodou, seno a podestýlka jsou nejdůležitějšími součástmi klece. Postupně ho navykněte na zdravé granule.

Mohlo by vás zajímat:  5 důvodů, proč někteří upřednostňují práci před rodičovstvím
Zdroj obrázku: Freepik

Čím mladší králík je, tím více aktivit ho musíte naučit. Než ho z klece pustíte do bytu, naučte ho dělat potřebu do speciální krabice. Pokud se králík bojí, pomozte mu. Můžete na podložku umístit výkaly, aby pochopil, k čemu slouží. Králík se musí postupně naučit čistotě a až poté ho volně můžete vypustit mimo klec.

Při agresivitě nebo dupání si dejte pozor

Pokud vidíte agresivní pohyby nebo králík dupe, držte si odstup. Králici nemají rádi hlasitou hudbu, hádky a jiné zvuky. Nechte svého mazlíčka postupně si zvyknout na váš hlas, nedělejte prudké pohyby, které by ho mohly vyděsit a hlaďte ho pomalými pohyby. Čím častěji budete králíka pouštět z klece, tím lépe poznáte jeho chování a reakce.

Mohlo by vás zajímat:  Pod rohožkou najde náhradní klíč každý. Existují mnohem lepší místa, kam ho schovat
Zdroj obrázku: Freepik

Postupně bude objevovat váš byt, označí si jej svou vůní a vy se mezitím můžete naučit jeho zvyky, zdá rád kouše různé předměty a další. Nezapomeňte zabezpečit knihy i kabely, aby se do nich králík nepustil. Králík by měl pravidelně dostávat najíst. Jídlo by ale nemělo zůstat v misce celý den. Naučte ho pravidelnému krmení, ujistěte se, jestli má čerstvou vodu a také seno. Pravidelně mu čistěte klec a nenechte se odradit počátečními neúspěchy.

Zdroj: https://myhouserabbit.com/rabbit-care/care-pet-rabbit/
Přidat na Seznam.cz