Domácí kosmetika a přírodní čisticí prostředky lze připravit z několika málo ingrediencí

Domácí kosmetika a přírodní čisticí prostředky lze připravit z několika málo ingrediencí

Vzhledem k tomu, v jaké jsme se ocitli době, musíme začít myslet více ekologicky a šetrněji. Věřte, že v mnoha případech je to jednoduché. Při výrobě můžete využít své dovednosti a trochu si zaexperimentovat. Jakmile si na to zvyknete, nedáte na své výrobky dopustit.

Rychlá výroba kosmetiky

Když se podíváte kolem sebe, zjistíte, že existuje celá škála různých návodů na výrobu vlastní kosmetiky. Vyrobit si můžete mastičky, tinktury, emulze, relaxační oleje a další. Mnoho výrobků si můžete uchovávat i v ledničce, aby vám vydržely mnohem déle. Vyzkoušejte si například vyrobit krém z bambuckého másla, které vám vyživí pokožku a učiní ji hebkou a vláčnou. Umíchejte bambucké máslo a přírodní rostlinný olej:

  • mandlový olej,
  • meruňkový olej,
  • hroznový olej,
  • malinový olej,
  • šípkový olej.
Mohlo by vás zajímat:  Skvrny na kobercích vzniknou raz dva. Stejně rychle ale mohou zmizet

Rozhodujícím faktorem je volba příslušného oleje. Nakonec přidejte pár kapek kvalitního 100% esenciálního oleje. Ten nedráždí pokožku a navíc krásně voní. V tomto směru můžete opravdu trochu experimentovat! V případě, že nechcete vůni použít, nemusíte. Krému to nijak neublíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí čisticí prostředek prakticky na všechno

Nyní se zaměříme na úklid. V tomto ohledu si můžeme v obchodech vybírat z obrovského množství chemických čisticích prostředků. Je úžasné, že s nimi občas i něco uklidíme, ale mnohdy nám mohou hodně ublížit. Místo nich si vezměte trojici surovin, které má doma prakticky každý – citron, jedlou sodu a ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Čištěním digestoře není nutné trávit celý den. Snadné triky tuto nepříjemnou činnost ulehčí

Když rozkrojíte citron napůl, můžete s ním vyčistit povrchy v kuchyni či v koupelně, kde můžete použít i jablečný ocet. Každopádně soda se mezi nimi také neztratí. Vyrobit se z ní dá pasta, která funguje jako tekutý písek. Smícháte pouze vodu se sodou, až vám vznikne hustá pasta. Aby se vám lépe uklízelo, můžete přidat citron, který povrchy rozzáří a navoní. A pokud trojici smícháte dohromady, získáte univerzální přípravek na všechno.

Zdroj: https://ancientharvest.com/eco-friendly-diy-beauty-cleaning-products/
Přidat na Seznam.cz