Po dlouhé zimě potřebuje balkon vyčistit. Péči si zaslouží podlaha i doplňky

Po dlouhé zimě potřebuje balkon vyčistit. Péči si zaslouží podlaha i doplňky

Čištění balkonu je pro mnoho lidí skutečným problémem. Sněhové srážky a tání způsobují, že se na balkoně objevují různé druhy nečistot a sazí. Při čištění mohou být užitečné různé metody čištění. Díky těm nejjednodušším může váš balkon vypadat jako nový.

Tipy pro jarní čištění

Čištění balkonu po zimě nepatří mezi oblíbené aktivity. Dlaždice, které jej pokrývají, nesou stopy skvrn, sazí a jiných nečistot. Mytí, aby vypadaly jako před zimou, vyžaduje spoustu času. Špína v kombinaci se sněhem se usazuje ve všech zákoutích, a proto ztěžuje práci. Čištění balkonu je nejlepší začít tím, že se zbavíte veškerého nábytku a jiných předmětů, které na něm zimovaly. Je také důležité pečlivě zkontrolovat a případně vyhodit poškozené předměty.

Mohlo by vás zajímat:  Znepříjemněte rybenkám život. Rády půjdou jinam a už se nikdy nevrátí

Všechny květináče, lampy a nábytek by se měly důkladně umýt dříve, než se vrátí na balkon. V tomto případě vše, co potřebujete, je vlhká látka a trocha tekutiny pro mytí nádobí. Dalším krokem je důkladné zbavení se listů ležících na podlaze. K tomuto účelu použijte metlu s tvrdými vlasy. Nemůžete zapomenout na umytí zábradlí a okna. Domácí směsi, které vám umožní účinně se zbavit jakýchkoli nečistot, vám pomohou při důkladném vyčištění balkonových dlaždic.

Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní způsoby čištění

Mnoho lidí k čištění balkonových dlaždic vezme tlakovou myčku. Na rozdíl od zdání bude stačit také tradiční mop s domácím prostředkem. Stačí voda s přídavkem tekutiny pro mytí nádobí nebo čištění oken. Nejlepší je udržet poměr 4 : 1. K čištění balkonu se může použít amoniak nebo ocet smíchaný s vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Přebytky jídla po Velikonocích lze zpracovat v kuchyni nebo využít k hnojení rostlin

Doporučuje se ředění v poměru 3 : 1. Díky takovým výrobkům na čištění domácnosti bude balkon dokonce zářit a ocet jej také dezinfikuje. Kromě toho stojí za to přidat do vody smíchané s pracím prostředkem jedlou sodu. Tímto způsobem se můžete zbavit zaschlých a nepříjemných skvrn. Mezi další prostředky, které vám pomohou s čištěním, patří například kyselina citrónová nebo citrónová šťáva, směs na bázi octa, směs na bázi vody a jedlé sody a zubní pasty.

Zdroj: https://www.movu.ch/ratgeber/en/terrace-cleaning/
Přidat na Seznam.cz