Dokonale vyleštěná zrcadla bez jediné šmouhy snadno a rychle

Mytí zrcadel se jeví na první pohled jako jednoduchá záležitost, kterou zvládnete během chvilky. Můžete se u toho ale také pořádně zapotit. I přes důkladné umytí a vyleštění na nich mohou zůstat ošklivé pruhy a skvrny, na které se nikdo nechce dívat. Naštěstí existují osvědčené způsoby čištění zrcadel, aby na nich nezůstaly žádné stopy. Mohou vám přitom pomoci dost různé produkty, například:

  • ocet,
  • čistý alkohol,
  • nylonové punčocháče.

Mytí zrcadel octem

Jedním z nejúčinnějších a zároveň velmi ekologických způsobů, které můžete využít, je jednoduše ocet. Vytvořte si směs ze sklenice vody a 1/3 šálku octa a poté ji nalijte do lahve s rozprašovačem. K tomu je nejlepší použít destilovanou vodu, protože voda z vodovodu obsahuje minerály, které mohou způsobit tvorbu sedimentu na zrcadle. Připravený roztok nastříkejte na hadřík z mikrovlákna a otřete jím zrcadlo. Nedoporučuje se stříkat přímo sklo, protože kapalina se může hromadit v rozích zrcadla nebo pronikat pod jeho povrch a způsobit poškození.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Odstranění nečistot alkoholem

Zrcadlo v koupelně je obzvláště vystaveno nečistotám, protože se na něm drží stopy po kosmetice, skvrny od zubní pasty a otisky prstů. Pouhé otření skla vlhkým hadříkem nebo papírovým ručníkem nemusí pomoci zbavit se nečistot. Často se mastné látky šíří zrcadlem každým naším pohybem. Naštěstí v lékárničce najdete šikovného pomocníka. Stačí namočit vatový tampon do alkoholu a otřít s ním problémová místa. Poté zrcadlo vyčistěte jako obvykle.

Mohlo by vás zajímat:  Důkladná hygiena je základ zdraví, ovšem nic se nemá přehánět

Jak mohou punčocháče pomocí s úklidem?

Klíčovým postem po mytí zrcadel, je jejich leštění. Papírový ručník nebo hadr ovšem mohou zanechat šmouhy, kterých se jen těžko zbavíte. Nylonové punčocháče vám mohou pomoci, díky čemuž bude povrch zrcadla zářit jako nikdy předtím. Obyčejné punčocháče má přitom doma každá žena a není nic jednoduššího, než využít ty, na kterých se udělalo oko, a už je nebudete nosit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz