Kupovaná pasta na zuby lze snadno nahradit levnější, ale stejně účinnou metodou

Zubní pasta rozzáří nejen náš úsměv. Skvělé využití najde v domácnosti i kosmetice

Zubní pastu má doma každý z nás. Ať už koupenou, nebo doma vyrobenou, je to nezbytná součást zubní hygieny. Věděli jste ovšem, že pastu můžete využít nejen na čištění zubů, ale i při několika desítkách dalších činností? Představíme vám ty nejzajímavější, které byste doma mohli vyzkoušet.

Zubní pasta vyléčí akné, může vyčistit také klávesnici nebo telefon

Zubní pastu můžete použít například na akné. Má totiž vlastnosti, které si s pupínky snadno poradí. Stačí nanést malé množství pasty na postižená místa a nechat celou noc působit. Dělejte tak pouze v případě, že se jedná o čerstvé pupínky. Pokročilejší akné musíte konzultovat s lékařem. Malé množství pasty pomůže vyčistit také zařízení, jako je klávesnice nebo telefon. Stačí ji dát na houbičku nebo hadřík a jemně vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Krásný a zelený trávník po celé léto: klíčem je správná zálivka a hnojení
Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pastu můžete použít také jako první pomoc při kousnutí hmyzem, například komárem. Mimo jiné zmírní svědění od zarudnutí nebo otoků. Pokud si pastou namažete pupínek co nejdříve, snadno se zbavíte svědění a po kousnutí nebude ani stopy. Pasta odstraní nepříjemné pachy z aromatického česneku nebo cibule. Pomažte si trochu pasty v rukou a poté je umyjte mýdlem.

Odolné skvrny nejsou problém, pokud máte po ruce pastu

Zubní pasta odstraňuje odolné skvrny. Tuk nebo víno pro pastu nejsou problém. Kousek látky namočte v zubní pastě a otřete s ní skvrnu. Umí posílit dokonce nehty a vrátit jim lesk. Pro posilující účinek pastu naneste ještě před manikúrou. Zubní pasta se osvědčila také jako kvalitní čistič bot. Boty vyleští a umyje tak důkladně, že budou jako nové. Hodí se k čištění mokrou i suchou metodou.

Mohlo by vás zajímat:  Po vypití šálku čaje lze vylouhované sáčky ještě využít. Inspirujte se nevšedními nápady

Čištění stříbra zubní pastou je velmi starý způsob, jak stříbro znovu získá svůj lesk. Pastu stačí jen vetřít do předmětů, počkat několik hodin a následně umýt vlhkým hadříkem. Vyčistí skvěle také spálenou žehličku. Na houbičku naneste kousek pasty, žehličku očistěte hadříkem a máte hotovo. Tuto metodu můžete použít po každém použití žehličky.

Zdroj: https://www.sustainablejungle.com/best-of-sustainable-beauty/zero-waste-toothpaste/
Přidat na Seznam.cz