Woman Man Working Laptop Home Modern Kitchen

Dodejte své kuchyni energii a správnou náladu vhodně zvolenou barvou

Kuchyň je místem, kde se odráží naše osobnost a vkus. Barvy, které si vybereme pro kuchyň, mohou napovědět, jakými jsme lidmi, co máme rádi a co nás baví. Jak tedy zjistit, jaké barvy se hodí pro naši kuchyň například podle naší osobnosti?

Jste aktivní a energičtí?

Pokud jste lidé, kteří mají rádi akci, dobrodružství a zábavu, pak byste měli zvolit barvy, které vám dodají elán a vitalitu. Mezi takové barvy patří červená, oranžová a žlutá. Tyto barvy stimulují chuť k jídlu, podporují komunikaci a navozují pocit radosti a optimismu. Červená barva je také barvou vášně a lásky, oranžová barva je barvou kreativity a originality, žlutá barva je barvou inteligence a logiky.

Mohlo by vás zajímat:  Na připálenou pánev skvěle fungují osvědčené triky našich babiček, které nádobí nezničí

Jste klidní a harmoničtí?

Pakliže jste lidé, kteří mají rádi klid, pohodu a harmonii, pak byste měli zvolit barvy, které vám dodají uvolnění a rovnováhu. Mezi takové barvy patří zelená, modrá a fialová. Tyto barvy uklidňují nervový systém, snižují stres a napětí a navozují pocit relaxace a duchovnosti. Zelená barva je také barvou přírody a zdraví, modrá barva je barvou nebe a vody a fialová barva je barvou královskosti a mystiky.

kitchen-with-amber-cherry-wood-cabinets-wood-countertops-builtin-appliances-white-tiles
Zdroj obrázku: Freepik

Nebojte se barvy kombinovat

Pokud chcete dodat kuchyni zajímavost a dynamiku, nebojte se kombinovat různé barvy. Můžete například vymalovat jednu stěnu jinou barvou než ostatní, nebo použít více barev na jedné stěně. Při kombinování barev je ale důležité dodržovat určitou harmonii a kontrast. Můžete si pomoci barevným kolem, které ukazuje, jaké barvy spolu ladí nebo kontrastují. Například pro harmonickou kombinaci si vyberte barvy, které jsou vedle sebe na kole (např. modrá a zelená), pro kontrastní kombinaci si vyberte barvy, které jsou naproti sobě na kole (např. žlutá a fialová).

Mohlo by vás zajímat:  Esenciální oleje nejen byt provoní, také ho zbaví nechtěných zvířátek

Barvy odrážejí naši osobnost a vkus. Při jejich výběru pro kuchyň je dobré zohlednit naše charakterové rysy, preference a potřeby. Měly by vyhovovat našemu stylu života, ale také respektovat charakter kuchyně. Kuchyň by měla být místem, kde se cítíme dobře a pohodlně.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1035640/kitchen-color-tips
Přidat na Seznam.cz