Utrit Prach

Zvládněte generální úklid bez stresu a rychle. Mnohé činnosti si lze velmi ulehčit

Jednou či dvakrát do roka váš dům či byt vyžaduje generální úklid. Jenže ne vždy máte volno a čas takový obsáhlý úklid praktikovat. Pokud si ale dokážete vše dobře naplánovat, nebude pro vás tato velká činnost tolik stresující a věřte, že ještě ušetříte čas.

Silně znečištěné věci

Nejdříve byste se měli věnovat věcem, které jsou znečištěné. Takže hrnce, ale i plechy a jiné předměty, které vyžadují dlouhé máčení a drhnutí, jednoduše namočte do jedlé sody, vody a octa a nechte namočené klidně přes noc. To stejné platí i pro rošt v troubě. Nyní se vrhněte na prach – začínejte od shora dolů. Nakonec vysajte koberce a podlahy.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky lze využít k úklidu domova i jako hnojivo pro rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Zpět na své místo

Pokud musíte dělat veškerý úklid sami, nesnažte se být na úklid příliš přísní. Aby vypadala domácnost uklizeně, posbírejte veškeré věci, které mají své místo někde jinde. Věnujte se těmto věcem a neztrácejte čas rovnáním věcí na policích a komodách. Vložte špinavé věci do koše, staré časopisy vyhoďte, schovejte dokumenty, ukliďte dětské hračky a tak dále.

Jdeme na koupelnu

Usnadněte si práci i v koupelně. Používejte papírové utěrky či vlhčené ubrousky, se kterými umyjete toaletu, vanu, ale i umyvadlo. Použijte saponát a utěrky, které rovnou vyhodíte do toalety. Pokud potřebujete vyleštit kachličky u vany, stačí je nastříkat čističem na sklo a poté setřít pomocí čistého mopu. Vše bude mnohem rychlejší.

Mohlo by vás zajímat:  „Cena vašeho plynu je stále vysoká. Moje částka na faktuře je 0 Kč,“ odpověděl jsem volajícímu dodavateli
Zdroj obrázku: Freepik

Sdílení domácí práce

Pokud v domácnosti nežijete sami, snažte se rozdělit práci mezi členy domácnosti. A jestliže máte pocit, že nikdo jiný neuklidí tak dobře, jako vy, dejte jim lehké úkoly. Například vyklepání koberců, vynesení odpadků, věšení či sundání záclon a závěsů. A vy se postarejte o věci, které vyžadují větší péči.

Postarejte se o rozvonění domácnosti

Záleží, kdy děláte radikální úklid, ale pokud se jedná o Vánoce, nastříhejte si jehličnaté větvičky a rozmístěte je po celé domácnosti do vázy, krásně provoní interiér. Můžete také vytvořit dekorace z pomerančů a hřebíčků. Také je dobré vložit citronovou kůru do trouby a zapnout ji na 140 °C, otevřete dvířka a za malou chvíli provoníte celý byt. Nebo můžete dát misku s jedlou sodou na topení a nakapat do ní několik kapek vašeho oblíbeného éterického oleje.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/
Přidat na Seznam.cz