using-microwave-oven-heat-food-heating-plastic-container-with-broccoli-buckwheat-microwave

Do mikrovlnky nepatří mléčné výrovky, ryby ani smažené jídlo

Mikrovlnné trouby jsou bezesporu pohodlným a časově nenáročným spotřebičem pro ohřev nebo vaření jídla. Ne všechny druhy potravin jsou však vhodné pro vaření nebo ohřívání v mikrovlnné troubě. Některé potraviny mohou ztratit svou chuť, strukturu, nebo se dokonce stát nebezpečnými pro konzumaci, pokud jsou vystaveny vysokým teplotám v mikrovlnné troubě.

Tyto potraviny v mikrovlnce ztratí svoji chuť a texturu

Smažená jídla, jako jsou řízky, hranolky nebo cibulové kroužky, se v mikrovlnné troubě neohřívají dobře. Mikrovlny způsobí, že se vlhkost ze smaženého trojobalu odpaří a jídlo zůstane suché, rozmočené a nechutné. Mikrovlny navíc neohřívají rovnoměrně, což může mít za následek nerovnoměrně ohřáté smažené jídlo, takže některé části jsou následně vařící a jiné ledové.

Grilované maso, jako je steak nebo hamburgery, by se také nemělo ohřívat v mikrovlnné troubě, protože ztratí svou texturu a chuť. Mikrovlnná trouba způsobí roztavení tuku a vysušení masa, což má za následek gumovou texturu. Grilované maso je nejlepší ohřát na pánvi nebo v klasické troubě, aby se zachovala jeho textura a chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci varují před pitím odstáté vody. Obsahuje věci, ze kterých se vám zvedne žaludek
Zdroj obrázku: Freepik

Mléčné výrobky jako sýr, mléko nebo jogurt by se neměly ohřívat v mikrovlnné troubě, protože se mohou srazit a oddělit. Mléčné výrobky v mikrovlnné troubě také způsobují rozklad bílkovin, což má za následek hrudkovitou strukturu. Pokud chcete ohřívat mléčné výrobky, udělejte to raději klasicky v kastrolu na sporáku.

Tyto potraviny se mohou v mikrovlnce stát dokonce nebezpečnými

Vejce by se nikdy neměla vařit či ohřívat v mikrovlnné troubě, ať už jsou vařená, míchaná, nebo smažená. Když jsou vejce v mikrovlnné troubě, rychlý ohřev způsobí, že se voda uvnitř vejce změní na páru a expanduje, což způsobí explozi vajíčka, a to může být nebezpečné. I když vejce neexploduje, textura vejce se po ohřátí stává gumovou a nechutnou, takže to stejně nestojí za to.

Ani mořské plody a ryby by se neměly ohřívat v mikrovlnné troubě, protože se převaří a ztratí svou jemnou texturu a chuť. Ohřev mořských plodů v mikrovlnné troubě může navíc způsobit růst škodlivých bakterií, takže jejich konzumace následně není bezpečná. Pokud chcete mořské plody ohřát, udělejte to raději na pánvi nebo v troubě.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/how-to/packages/food-network-essentials/things-you-should-not-put-in-microwave
Přidat na Seznam.cz