Red Geranium Pot Window

Převislé muškáty ozdobí balkón od jara až do prvních mrazů

Kaskádovité muškáty jsou krásnou ozdobou každého balkónu. Jejich pěstování navíc nemusí být ani tak komplikované. Stačí dodržovat pár základních pravidel a o těchto květinách něco vědět. Právě proto vám v dnešním článku přinášíme souhrn těchto informací. Dozvíte se, jak muškáty pěstovat i čemu se jistojistě vyhnout.

Co bychom o kaskádovitých muškátech měli ze začátku vědět

Kaskádovité muškáty jsou hybridní druh, který vznikl spojením břečťanu a muškátů. Je pro ně tedy charakteristické to, že z balkónů visí. Tato jejich část zpravidla dosahuje padesáti centimetrů až metru na délku. I tohoto typu rostliny existuje spousta dalších druhů a každý se bude trochu lišit.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte svůj domov negativní energie. Malé změny pomohou cítit se bezpečně a útulně

Zpravidla mají tyto pelargonie velmi tmavé výrazné listy a bohaté květy nejčastěji růžového či červeného zbarvení. V dnešní době už je ale variant daleko víc. Svou barevností nás pak budou těšit již od května až do prvních mrazů, pokud se jim bude dostávat té správné péče.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se o kaskádovité muškáty správně starat

Kaskádovité muškáty potřebují splnit několik hlavních podmínek. Mezi ty patří slunce, bezvětrno, nevlhko. Nejlépe tak uděláte, pokud je dáte tam, kde není příliš velký průvan. Dařit se jim bude nejlépe na slunci, ale ani v polostínu nebudou strádat. Co se vlhkosti týče, muškáty je třeba zalévat jako každou jinou rostlinu. Ovšem právě tento druh je poměrně náchylný na přebytečnou vlhkost. Vždy tak zalévejte až v momentě, kdy je horní vrstva zeminy suchá. Také je dobré do truhlíku vložit drenážní vrstvu, která zajistí odtok přebytečné vody. K tomuto účelu můžete použít oblázky či namletý štěrk.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní wellness koutek vytvoří dokonalé místo pro relaxaci a načerpání energie

Pro muškáty je také důležitá správná půda. Speciální typ pro ně najdete v podstatě v každém zahradnictví. Co se hnojiva týče, volte také speciální hnojivo pro tento druh. Základem je se vždy chovat dle pokynů výrobce. Při splnění těchto podmínek by měly být muškáty spokojené a krásně kvetoucí.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ivy-geranium-plant-profile-4768928
Přidat na Seznam.cz