Zubům malého pejska máloco odolá. Nastavte doma svému mazlíčkovi jasné hranice

Zubům malého pejska máloco odolá. Nastavte doma svému mazlíčkovi jasné hranice

Štěňátko je radost, ale umí způsobit i velké starosti, třeba v případě, že neustále okusuje různé věci v domácnosti. Může jít o papuče, rohož, ale také gauč nebo závěsy. Takové chování je nepřijatelné, může se dokonce stupňovat a byt může v dohledné době vypadat jako squat. Co v takovém případě dělat? Nechte si poradit odborníky, kteří ví, jak vychovávat psy a jak je takovému nevhodnému chování odnaučit.

Výchova psa na prvním místě

Pořídit si pejska neznamená jen radost, ale také povinnosti. Pejsek by měl být vychovaný a neničit věci v domácnosti, na návštěvě, v obchodě nebo při vycházkách. Je namístě přísná výchova, aby pes nezpůsobil škodu, kterou by musel jeho majitel uhradit. Stojí také za úvahu, zda není vhodné sjednat patřičné pojištění, které s uhrazením nechtěně způsobené škody vinou čtyřnohého přítele pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomenuté šedé mýdlo se znovu dostává na výsluní. Působí dobře na pokožku i při praní
Zdroj obrázku: Freepik

Pro prořezávání zubů kousátko

A jak zamezit kousání ve štěněcím období? Katarzyna Bargiełowská, cvičitelka psů z Polska, radí pořízení gumového kousátka ve chvíli, kdy se psovi prořezávají zuby. Při zjištění, že pes kouše do jiné věci, je nutné jej důrazně zastavit slovním příkazem, poté mu nabídnout hračku na kousání. Když jej zaujme a začne ji žvýkat, pochvalte jej a odměňte pamlskem. Netrestejte psa se zpožděním, když zjistíte, že jsou doma okousané kabely nebo papuče, ale psa při tomto činu nenachytáte. Po několika hodinách si pes nespojí nevhodné chování s trestem.

Mohlo by vás zajímat:  Psi jedí trávu pro její chuť i proto, aby ulevili svému trávení

Při zabíjení nudy

Důsledná výchova od štěněte by měla kousání zamezit, je však možné, že pes pokračuje v kousání věcí v době, kdy nejste doma. Takové chování souvisí s nudou, pejsek nemá dostatečné vyžití a v okusování spatřuje zábavu. Psa lze zabavit hraním i delšími procházkami. Při pokračujícím okusování je možné použít i spreje vydávající pro psa nepříjemný zápach, které je možné aplikovat na různé věci a lidem nikterak nezapáchají ani neškodí.

Zdroj: https://www.petmd.com/dog/emergency/common-emergencies/e_dg_swallowed_objects
Přidat na Seznam.cz