Do každého domečku aspoň jednu kytičku. O některé druhy se postará i začátečník

Každý z nás by měl do domu pustit kousek přírody. Květiny a pokojové rostliny jsou nejen krásnou dekorací, ale také pomáhají čistit vzduch. Při jejich výběru bychom se měli soustředit nejen na jejich vzhled, ale také na jejich pěstitelskou náročnost či případné alergie obyvatel domácnosti. Jaké květiny jsou nyní trendy a po jakých sáhnout v případě, že jste se rozhodli vykouzlit si doma alespoň kousek zelené oázy?

Kvetoucí rostliny

Pro ty, kdo mají alespoň krapet času na péči a zároveň rádi polahodí oku barevnými květy, je škála okouzlujících květin velmi široká. Mezi nejoblíbenější květiny patří například brambořík, africká fialka, begónie, lopatkovec, vánoční či velikonoční kaktus, azalky, gerbery, jasmín arabský, myrta, kamélie japonská nebo tupoušek pyšný. V případě, že byste rádi sáhli po druzích, které nabízí širokou škálu barevných květů, pak vyberte například africkou fialku, sukulenty, orchidej či africkou kopřivu. 

Nekvetoucí rostliny

Do této skupiny lze zařadit i rostliny, které vykvetou, avšak květy nejsou nápadné či dokonce časem opadají. Tyto rostliny pak lákají pěstitele hlavně na své listy, které se liší v tvarech i zbarveních. Mezi takové řadíme například aukubu japonskou, sloní nohu, horskou palmu, fíkus droboučký, kořenokvětku, ledviník, parožnatku či sleziník.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit špinavé spáry je někdy nadlidský úkol, ne ovšem s těmito čističi
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nenáročné pokojové rostliny

Každý z nás není nadšeným zahradníkem a také ne každý z nás má přehršel volného času, který by mohl péči o květiny věnovat. V takovém případě je vhodné sáhnout po rostlinkách, které nejsou náročné nejen na péči, ale také na zalévání. Mezi tyto květiny patří například kaktusy, banánovník, juka, molice, aloe vera či tchýnin jazyk.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Převislé a popínavé pokojové rostliny

Trendem posledních let jsou tzv. kokedamy. Jde o přírodní květináče ve tvaru koule, které jsou obalené mechem a vyplněné zeminou s uloženými kořeny vhodných rostlin. Dlouholetým trendem jsou pak převislé rostliny, zavěšené přímo u stropu či na vysokých poličkách, z nichž stonky volně splývají dolů. Pro popínavé rostliny jsou důležité podpůrné žebříky či kovové konstrukce, kolem nichž se mohou stonky ovíjet. Mezi popínavé a převislé rostliny patří například ledviník, břečťan, mučenka, parožnatka, žumen, echynantus či pepřinec. 

Přidat na Seznam.cz