Konec urputného boje v kuchyni: s těmito šikovnými triky sklenici se zavařeninou otevřete raz dva

Konec urputného boje v kuchyni: s těmito šikovnými triky sklenici se zavařeninou otevřete raz dva

Občas se stane, že nám nejde otevřít víčko na sklenici s džemem nebo naloženou zeleninou. Jestli se budete řídit našimi pokyny, určitě si i vy se sklenicí snadno poradíte. Stačí jen vědět triky, jak na to, a budete za hvězdu. Poradit můžete i svým známým a na letní party můžete zazářit.

Pomohou vám kuchyňské doplňky

Pokud vám nejde sklenice otevřít, můžete si pomoci jednoduchými triky. Jedním z nich je, že nádobu dáte do jedné ruky a druhou poklepete na víko i dno dřevěnou lžící. Po několika klepnutích by mělo víčko povolit a snadno ho otevřete. Dalším trikem si také pomůžete k tomu, abyste se dostali k oblíbené zelenině nebo marmeládě. Stačí ponořit víko sklenice na několik minut do vařící se vody. Kov se roztáhne a víčko půjde snadněji odšroubovat.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se vyjídat od mravenců. Kromě klasických metod zafunguje i chytrý telefon

Nádobu můžete také otočit dnem vzhůru a několikrát do ní udeřit otevřenou dlaní. Víčko povolí a půjde snadno otevřít. Můžete zkusit nasadit na víčko gumičku. Několikrát zkuste zabrat a víčko by mělo povolit. Pokud to nepůjde, gumičku můžete dát také kolem sklenice a nádoba vám tak nebude klouzat z rukou. Jsou to jednoduché triky, které opravdu fungují.

Zdroj obrázku: Freepik

Někdy bude potřeba hrubá síla

Jestli ani pomocí těchto triků nedokážete sklenici otevřít, bude nejlepší poprosit někoho, kdo má velkou sílu, aby ji otevřel. Jako poslední trik ale funguje také příborový nůž, kterým budete tlačit víčko od sklenice. Měli byste zaslechnout lupnutí, které znamená, že je víčko povolené a půjde otevřít.

Mohlo by vás zajímat:  Řada lidí pere prádlo pouze podle barev, nevědomky si tak může oděvy poničit

Pomocí těchto jednoduchých triků si sami poradíte s otevřením sklenice. Marmelády, džemy, naložená zelenina nebo čalamády tak budou rychle k ruce. Místo gumiček můžete použít například utěrky a možná vy sami přijdete na trik, jak si otevírání sklenice zjednodušit. V kuchyni se hodí každá vychytávka a rozhodně byste si ji neměli nechávat pro sebe.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/how-to-open-pickle-jar-5-easy-hacks-to-try-at-home-1857054
Přidat na Seznam.cz