Po vytření je nutné mop důkladně vyčistit. Domácí recept ho zbaví zbytků nečistot a bakterií

Po vytření je nutné mop důkladně vyčistit. Domácí recept ho zbaví zbytků nečistot a bakterií

Během úklidu v domácnosti si nemůžete nechat ujít čištění podlahy, kde se hromadí prach a nečistoty. Po každém použití mopu ho nezapomeňte pečlivě vyčistit. Naštěstí se o to můžete postarat velmi jednoduše.

Základy čištění

Mop je základním prvkem zařízení pro čištění domácnosti. Často však zapomínáme na důležitost pravidelného čištění mopu po každém úklidu – shromažďuje v sobě prach a nečistoty, a pokud podlahu znovu umyjeme nevyčištěným mopem, po celém domě budeme cítit ošklivou vůni zatuchlé vlhkosti. Trik s účinným čištěním mopu je opravdu jednoduchý. Jediné, co je třeba mít na paměti, je pravidelnost a opakování této činnosti po každém vytření podlahy.

K čištění mopu musíte připravit speciální směs půl sklenice jedlé sody a soli, poté jí posypte vlákna mopu a nechte nejméně 5 minut působit. Pokud nám to čas dovolí, můžeme ho nechat i hodinu. Nakonec opláchněte mop pod horkou vodou, případně jej můžete umýt i na nejkratším programu v pračce. Díky tomu obnovíte jeho svěžest a riziko šíření ošklivého zápachu zcela zmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na tuto důležitou věc

Mnoho lidí na čištění mopu zapomíná. To se však může stát velkým problémem, protože na něm vždy zůstávají bakterie z minulého čištění. Opláchnutí vodou vždy nestačí. Hadr z mopu je třeba důkladně vyčistit. Mikroby a bakterie, které na mopu zůstávají, tak znovu roztíráte po podlaze. To může být velmi nebezpečné, zejména pokud máte doma malé dítě.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit dlaždice a spáry je díky domácím prostředkům snadné. Stranou nezůstane jedlá soda ani citron

Přítomnost domácích mazlíčků tento fakt ještě zhoršuje. Podlaha se tak pro dítě stane zdrojem mnoha baterií, které mohou vést ke zdravotním problémům. Pravidelné vysávání a mytí podlahy byste tak neměli brát na lehkou váhu. Máte-li doma koberce, i ty je třeba hloubkově čistit a nebrat jejich údržbu na lehkou váhu.

Zdroj: https://www.ndcmats.com/blog/how-to-clean-a-mop/
Přidat na Seznam.cz