Po vytření je nutné mop důkladně vyčistit. Domácí recept ho zbaví zbytků nečistot a bakterií

Po vytření je nutné mop důkladně vyčistit. Domácí recept ho zbaví zbytků nečistot a bakterií

Během úklidu v domácnosti si nemůžete nechat ujít čištění podlahy, kde se hromadí prach a nečistoty. Po každém použití mopu ho nezapomeňte pečlivě vyčistit. Naštěstí se o to můžete postarat velmi jednoduše.

Základy čištění

Mop je základním prvkem zařízení pro čištění domácnosti. Často však zapomínáme na důležitost pravidelného čištění mopu po každém úklidu – shromažďuje v sobě prach a nečistoty, a pokud podlahu znovu umyjeme nevyčištěným mopem, po celém domě budeme cítit ošklivou vůni zatuchlé vlhkosti. Trik s účinným čištěním mopu je opravdu jednoduchý. Jediné, co je třeba mít na paměti, je pravidelnost a opakování této činnosti po každém vytření podlahy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit koberec nikdy nebylo jednodušší. Stačí namíchat jednoduchý prostředek a nebát se ho použít

K čištění mopu musíte připravit speciální směs půl sklenice jedlé sody a soli, poté jí posypte vlákna mopu a nechte nejméně 5 minut působit. Pokud nám to čas dovolí, můžeme ho nechat i hodinu. Nakonec opláchněte mop pod horkou vodou, případně jej můžete umýt i na nejkratším programu v pračce. Díky tomu obnovíte jeho svěžest a riziko šíření ošklivého zápachu zcela zmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na tuto důležitou věc

Mnoho lidí na čištění mopu zapomíná. To se však může stát velkým problémem, protože na něm vždy zůstávají bakterie z minulého čištění. Opláchnutí vodou vždy nestačí. Hadr z mopu je třeba důkladně vyčistit. Mikroby a bakterie, které na mopu zůstávají, tak znovu roztíráte po podlaze. To může být velmi nebezpečné, zejména pokud máte doma malé dítě.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé spotřebiče mohou stále zářit čistotou a leskem. Ten nejlepší prostředek najdete přímo v kuchyni

Přítomnost domácích mazlíčků tento fakt ještě zhoršuje. Podlaha se tak pro dítě stane zdrojem mnoha baterií, které mohou vést ke zdravotním problémům. Pravidelné vysávání a mytí podlahy byste tak neměli brát na lehkou váhu. Máte-li doma koberce, i ty je třeba hloubkově čistit a nebrat jejich údržbu na lehkou váhu.

Zdroj: https://www.ndcmats.com/blog/how-to-clean-a-mop/
Přidat na Seznam.cz