Díky snadným trikům bude uklízení radost. A některé vychytávky udrží čistotu mnohem déle

Díky snadným trikům bude uklízení radost. A některé vychytávky udrží čistotu mnohem déle

Každá žena v domácnosti má svůj sen o tom, jak bude její domov vypadat uklizený a čistý a nebude muset pro to dělat mnoho práce. Můžete vyzkoušet několik metod čištění, úklidu a dalších tipů, které pomohou získat domácnost snů, aniž byste museli trávit několik hodin úklidem. Budete překvapeni, kolik času i peněz můžete ušetřit.

Lesklé povrchy se budou blýskat

Chromové prvky v koupelně nebo v kuchyni mohou být velmi obtížné na úklid. Jestli nechcete utírat každou kapku, můžete k jejich ošetření použít pečicí papír s voskovanou vrstvou. Setřete nečistoty a voskovaná strana zajistí, že se na těchto prvcích nebude usazovat vodní kámen ani nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný dřez je pohroma, lze mu ale snadno předejít pravidelným čištěním

Jestli doma vytíráte podlahu mopem, možná se vám někdy stalo, že je mopový hadřík nepoužitelný a náhradní zrovna nemáte. Budou ale stačit teplé froté ponožky! Můžete je natáhnout přes mop a díky jejich materiálu jsou vhodné k čištění všech typů podlah. Ponožky pak snadno můžete vyprat a použít na další úklid. I v kuchyni můžete ušetřit čas. Pokud vám v pekáči zbylo trochu těsta, které nejde odstranit, můžete si pomoci solí a papírovou utěrkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nádobí se bude lesknout díky octu

Připálenou pánev můžete vyčistit velmi snadno bez drhnutí. Do spálené nádoby dejte trochu vody, přidejte ocet a několik minut směs vařte. Sundejte ze sporáku a přidejte jedlou sodu. Počkejte, až směs vychladne, a poté připáleniny setřete houbičkou na nádobí. Skleněné nádobí se bude krásně lesknout, pokud do myčky nádobí přidáte trochu octa. Po umytí nádobí vyleštěte do sucha a budete mít krásně zářivé nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky lze využít k úklidu domova i jako hnojivo pro rostliny

Kávovar patří mezi spotřebiče, které používáte denně, a je na něm mnoho nečistot a usazenin. Stejně jako rychlovarná konvice. Obojí můžete vyčistit pomocí octa a vody. Směs dejte do konvice a nechte vařit. Následně vypláchněte čistou vodou a asi třikrát převařte, aby konvice nezapáchala po octu. Také hrnky, ve kterých se často najdou usazeniny od kávy nebo čaje, můžete snadno vyčistit pomocí octa. Stačí ho nalít do hrnku, hrnky umýt a nechat oschnout.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/most-searched-products/faq/how-to-keep-your-house-clean-and-organized/articleshow/82973557.cms
Přidat na Seznam.cz