Majonézu si snadno sami umícháte. A co nestihnete sníst, jednoduše spotřebujete i jinak

Majonézu si snadno sami umícháte. A co nestihnete sníst, jednoduše spotřebujete i jinak

Majonézu snadno vyrobíte doma, je to jen olej a vejce. Přidat můžete trochu octa nebo kvalitní hořčice. Majonézu použijete hlavně do salátu nebo hamburgeru, ale pokud jí máte nazbyt, využijete ji nejen jako kosmetický přípravek, ale pomůže také v domácnosti.

Na některých materiálech odstraníte otisky prstů majonézou

Nejvíce jsou otisky prstů vidět na nerezových spotřebičích. Nečistoty sice odstraníte hadříkem, ale zůstanou na nich šmouhy, na které bude fungovat mastnota. Olej, který majonéza obsahuje, pomůže nerezové spotřebiče vyčistit, stačí jen malé množství, které dobře rozleštěte. Lesk obnovíte také na špercích, nečistoty z nich odstraníte kečupem nebo jedlou sodou a majonéza pomůže šperky vyleštit.

Pomůže také při odstraňování žvýkačky nalepené na nábytku nebo ve vlasech. Naneste majonézu, počkejte, až se žvýkačka promastí, a následně půjde dobře sloupnout. Nelakované dřevo je krásné, ale jakmile na něj položíte například sklenici, může na něm zůstat otisk, který půjde jen těžko dolů. I tady pomůže majonéza, která kromě vyčištění zanechá na nábytku jemný film.

Mohlo by vás zajímat:  Každodenní činnosti usnadní jednoduché triky. Parkování, vaření nebo zatloukání hřebíků už nebudou problém
Zdroj obrázku: Freepik

Majonéza pomůže prstenu dolů z prstu, můžete ji použít i v kosmetice

Majonéza pomůže prstenu, aby lépe klouzal z prstu. Olej i žloutek jsou navíc součástí domácí kosmetiky, takže se nemusíte bát majonézu používat například jako krém na ruce. Budete je mít vláčné a jemné. Skvělé účinky bude mít také na nehty. Spáleniny na pokožce jsou velmi nepříjemné a je potřeba je chladit, pomůže bílý jogurt nebo majonéza. Pokožka dostane živiny a navíc se nebude loupat.

Majonéza se hodí také na vlasy, i když se jedná o mastný výrobek. Skvěle působí právě na suché vlasy. Spojte ji se žloutkem a trochou octa, můžete zkusit i citronovou šťávu, a hotovou masku můžete použít na všechny typy vlasů. Budou pružné, lesklé a zdravé. A funguje dokonce i na vši! Stačí do vlasů vetřít majonézu, nechat přes noc působit a ráno najdete vši zadušené. Vlasy už stačí pouze umýt.

Zdroj: https://www.inspiredtaste.net/25943/homemade-mayonnaise-recipe/, https://www.epicurious.com/ingredients/cooking-with-mayonnaise-recipes-tips-grilled-cheese-chocolate-cake-article
Přidat na Seznam.cz