Anthurium nepotřebuje mnoho. Ke zdravému růstu mu stačí správná zálivka a teplota

Anthurium nepotřebuje mnoho. Ke zdravému růstu mu stačí správná zálivka a teplota

Anthurium neboli toulitka je hrnková rostlina známá již mnoho let a dokáže nádherně ozdobit každý parapet. Chcete-li, aby tato rostlina byla zdravá a ověšená krásnými květy, musíte o ni správně pečovat. Věnujte pozornost jen několika detailům a bude vám dlouho dělat radost.

Základní péče

Je to jedna z nejpopulárnějších pokojových rostlin, vše díky svému jedinečnému vzhledu. Vyznačuje se červenými květy připomínajícími srdce. Kromě toho se anthurium snadno pěstuje a pro jeho správný vývoj byste si měli zapamatovat pouze dva faktory – správnou teplotu místnosti a vlhkost. Aby se tato rostlina správně vyvíjela a nádherně zdobila interiér, pamatujte na tato pravidla.

Mohlo by vás zajímat:  Zubní pasta rozzáří nejen náš úsměv, její jedinečné vlastnosti vrátí lesk celé domácnosti

Teplota, při které se cítí tato rostlina dobře, se pohybuje kolem 18–22 stupňů. Tato rostlina má velmi ráda světlo a nemůže stát ve stínu. V období od února do září, kdy kvete, stojí za to použít draselné hnojivo. Anthurium by se mělo zalévat vydatně pouze od března do září. Frekvenci zavlažování můžete snížit do února pouze na jednou týdně. Dávejte si však pozor na škůdce.

Zdroj obrázku: Freepik

Nebezpeční škůdci

Škůdci, kteří nejčastěji útočí na anthurium, jsou roztoči, mšice a padlí. Abyste se jich zbavili, stojí za to použít speciální přípravek a ve složitějších případech je lze mechanicky odstranit ostrou hůlkou a místa, kde se nacházeli škůdci, je dobré potřít hadříkem namočeným v alkoholu. Ještě předtím, než sáhnete po chemických postřicích, zkuste nejprve ty přírodní.

Mohlo by vás zajímat:  Starý chléb do koše nepatří. Snadno z něho vykouzlíte malou svačinku či výbornou večeři

Přírodní postřiky si můžete zakoupit v obchodě, ale jsou určitě dražší než ty chemické. Existuje však ještě jedna možnost, a to, že si postřik můžete jednoduše připravit i doma. K tomuto účelu můžete využít například obyčejnou jedlou sodu. Dávejte však pozor a vyzkoušejte doma připravený postřik nejdříve na jednom listu, abyste viděli účinky. Některé ingredience mohou list spálit nebo jinak poškodit.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-anthurium/
Přidat na Seznam.cz