Dejte sbohem věčně zamlženým oknům. Malá dekorace na parapetu sníží problém na minimum

Dejte sbohem věčně zamlženým oknům. Malá dekorace na parapetu sníží problém na minimum

Problém zamlžených oken a kondenzace vody na jejich povrchu je velmi častý především v podzimním a zimním období. Tento jev má velmi jasné příčiny. Naštěstí se s ním můžete vypořádat pomocí jednoduchých triků.

Příčina zamlžených oken

Většinou je příčinou zamlžených oken špatná konstrukce nebo nesprávná montáž oken. V jiných případech se může zase jednat o jev, kdy okna reagují na příliš velkou vlhkost v místnosti. To vyplývá také z teplotních rozdílů – jaké teplo převládá venku a jaké uvnitř. Kromě toho se může v našem bytě zvyšovat vlhkost i za běžných podmínek.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny energií rostou a elektřina není výjimkou. Zkuste pět triků, jak ušetřit na svícení

Vlhkost se může zvýšit při běžných domácích činnostech, jako je například vaření, žehlení, sušení prádla nebo teplá koupel. Tento pro někoho nenápadný jev může vést k velkým nepříjemnostem. Při vysoké kondenzaci vody nemá voda kam následně unikat a usazuje se na okenním těsnění. Následkem toho může na těsnění vzniknout nebezpečná plíseň.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňte mlžení

Jako první byste měli prozkoumat vlhkost v bytě. Ta by měla být přibližně 40–50 procent. Druhým krokem je kontrola, zda větrání funguje správně. Pamatujte také na pravidelné větrání v každé místnosti. To hlavně i na podzim a v zimě. Díky tomu bude moci vlhký vzduch unikat ven. Zbavit se problému zamlžených oken a rosení na jejich povrchu můžete i díky výrobkům, které dáte na parapet.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy na podzimní dekorace do interiéru i na ven

Jejich výhodou může být snadná dostupnost, ale také nízká cena. Při tomto problému vám může pomoci například obyčejná rýže. Nasypte rýži do misky a postavte ji do blízkosti okna. Rýže skvěle absorbuje vlhkost, a tak pomůže odstranit tento problém. Dalším pomocníkem může být jedlá soda. Sodu vložte do sáčku a ten následně položte na parapet. Podobně bude fungovat i sůl. Pokud jste majitelem kočky, skvěle vám poslouží kočkolit.

Zdroj: https://garretyglass.com/about/blog/how-to-fix-foggy-windows-in-house/
Přidat na Seznam.cz