Dejte sbohem věčně zamlženým oknům. Malá dekorace na parapetu sníží problém na minimum

Problém zamlžených oken a kondenzace vody na jejich povrchu je velmi častý především v podzimním a zimním období. Tento jev má velmi jasné příčiny. Naštěstí se s ním můžete vypořádat pomocí jednoduchých triků.

Příčina zamlžených oken

Většinou je příčinou zamlžených oken špatná konstrukce nebo nesprávná montáž oken. V jiných případech se může zase jednat o jev, kdy okna reagují na příliš velkou vlhkost v místnosti. To vyplývá také z teplotních rozdílů – jaké teplo převládá venku a jaké uvnitř. Kromě toho se může v našem bytě zvyšovat vlhkost i za běžných podmínek.

Vlhkost se může zvýšit při běžných domácích činnostech, jako je například vaření, žehlení, sušení prádla nebo teplá koupel. Tento pro někoho nenápadný jev může vést k velkým nepříjemnostem. Při vysoké kondenzaci vody nemá voda kam následně unikat a usazuje se na okenním těsnění. Následkem toho může na těsnění vzniknout nebezpečná plíseň.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňte mlžení

Jako první byste měli prozkoumat vlhkost v bytě. Ta by měla být přibližně 40–50 procent. Druhým krokem je kontrola, zda větrání funguje správně. Pamatujte také na pravidelné větrání v každé místnosti. To hlavně i na podzim a v zimě. Díky tomu bude moci vlhký vzduch unikat ven. Zbavit se problému zamlžených oken a rosení na jejich povrchu můžete i díky výrobkům, které dáte na parapet.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prací prášek překvapí svou jednoduchostí i účinky. A využít ho lze nejen na praní

Jejich výhodou může být snadná dostupnost, ale také nízká cena. Při tomto problému vám může pomoci například obyčejná rýže. Nasypte rýži do misky a postavte ji do blízkosti okna. Rýže skvěle absorbuje vlhkost, a tak pomůže odstranit tento problém. Dalším pomocníkem může být jedlá soda. Sodu vložte do sáčku a ten následně položte na parapet. Podobně bude fungovat i sůl. Pokud jste majitelem kočky, skvěle vám poslouží kočkolit.

Zdroj: https://garretyglass.com/about/blog/how-to-fix-foggy-windows-in-house/
Přidat na Seznam.cz