Zářivě čistá toaleta je vizitkou každého domova. Na zažloutlé skvrny platí osvědčení pomocníci

Zářivě čistá toaleta je vizitkou každého domova. Na zažloutlé skvrny platí osvědčení pomocníci

Špinavý nebo zažloutlý záchod, k tomu nečistoty a skvrny na toaletním prkénku, to jsou nešvary, které trápí nejednu hospodyňku. Problémem je, že tato zažraná špína jde jen těžko odstranit i za pomoci kupovaných čisticích prostředků. Řešením nejsou ani agresivní chemikálie, které mohou ohrozit lidské zdraví a životní prostředí. Jak tedy snadno a efektivně vyčistit toaletní mísu, aby zářila jako nová?

Bělidlo pro odstranění zažloutlých skvrn

Když už jsou záchodová mísa a prkénko opravdu zašlé, je možné použít bělidlo, které dokonale odstraní zažloutlý film od vodního kamene. Bělidlo je výtečnou volbou též pro dezinfekci od bakterií nebo plísní. Odměří se 1/4 šálku bělidla a prolijí se jím okraje toaletní mísy, poté se vyčistí pomocí štětky. Nebo se vlije bělidlo do kbelíku, zředí se vodou a do nádoby se vloží vyjmuté prkénko na 15 minut, poté se ještě dočistí a opláchne, po usušení bude dokonale čisté.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí spotřebiče se snadno zašpiní a ztratí lesk. Naštěstí existují jednoduché metody, které je vyčistí
Zdroj obrázku: Freepik

Ekologicky s jedlou sodou

Co si budeme namlouvat, bělidlo nepatří mezi ekologické čističe, proto je vhodnější sáhnout po jedlé sodě, která je pomocníkem při vaření a při uklízení v domácnosti, proto si poradí také v tomto případě. Jedlá soda se smíchá s vodou, vymíchá se pasta, která se aplikuje spolu s obyčejným tekutým mycím prostředkem. Nechá se 15 minut působit na povrchu a poté se záchodová mísa i prkénko utřou mokrým hadrem.

Ocet je sázka na jistotu

Jaký další přípravek se může používat na očistu toalety a je zcela ekologický? Bezesporu kvasný lihový ocet, který odstraní skvrny od vodních usazenin. Ocet se nakape na papírovou utěrku a pokryjí se s ní mísa a toaletní prkénko, po dvou hodinách se ručníky sundají a vše se důkladně dočistí. Ocet se může používat, dokud nezmizí všechny skvrny. Důležité je toaletu pravidelně umývat, aby se usazeniny a špína nehromadily, k tomu je vždy nutné keramiku a prkénko otřít do sucha.

Zdroj: https://fantasticservicesgroup.com.au/blog/how-to-clean-stains-from-toilet-bowl/
Přidat na Seznam.cz