Dejte do své myčky jedlou sodu

Dejte do své myčky jedlou sodu

Pravidelné čištění myčky nádobí je velmi důležité, neboť pomáhá udržovat dobrý stav a prodlužuje její životnost. Mělo by se pamatovat hlavně na to, že v průběhu času se v ní hromadí zbytky jídla, kvůli čemuž může zařízení přestat správně fungovat. Kromě toho, pokud se o zařízení nestaráte, pak se v něm po určité době může objevit nepříjemný zápach. Nejlepší jsou k čištění myčky domácí způsoby s použitím jedlé sody nebo octa.

Proč čistit myčku nádobí

Profylaktické čištění myčky nádobí je důležité, neboť ji pomáhá udržovat v dobrém stavu. Tato operace by se měla opakovat alespoň jednou za měsíc, protože uvnitř zařízení se hromadí zbytky tuků a potravin. Všechny pohyblivé části se musí vytáhnout a opláchnout pod tekoucí vodou. Měli byste se také blíže podívat na stav těsnění a filtru, které se mohly ucpat. Když je myčka nádobí prázdná, můžete přistoupit k jejímu důkladnému drhnutí. Použijte hrubou houbu a zubní kartáček, abyste mohli vyčistit všechna zákoutí zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbený novoroční ohňostroj je pro mazlíčky peklo. Postarejte se, aby netrpěli

Kyselina citrónová má odvápňující a odmašťující účinek na špinavé povrchy. Proto čištění myčky nádobí s jejím použitím přinese požadované výsledky. Pro přípravu směsi pomocí tohoto produktu ji stačí kombinovat s vodou v poměru 1 : 2 a promíchat. S výslednou látkou důkladně omyjte každé zákoutí vnitřku zařízení a nechte čtvrt hodiny působit. Potom zapněte prázdnou myčku nádobí na nejkratší program, aby se vše důkladně opláchlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda proti nepříjemnému zápachu

Zařízení nechávejte vždy mírně pootevřené, aby mohlo vyschnout. Díky tomu zabezpečíte správnou cirkulaci vzduchu a zabráníte množení bakterií a růstu plísní. Dalším návrhem na čištění je jedlá soda, která je spolehlivým čističem. Má mírně korozivní vlastnosti, díky nimž všechny kovové části uvnitř myčky budou svítit jako nové. Kromě toho má tento přípravek osvěžující a neutralizační vlastnosti proti zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte domov na extrémní teploty a nevpusťte dovnitř nesnesitelné horko

Vše, co musíte udělat, je nasypat dvě polévkové lžíce sody do vnitřku myčky a umýt celý povrch vlhkou houbou. Druhou možností je nasypat polévkovou lžíci sody do nádoby na tabletu a pustit prázdný mycí cyklus. Ocet bude nejlépe fungovat v případě mastných usazenin. K přípravě čisticího prostředku potřebujete půl litru vody a tři polévkové lžíce octa. Vzhledem k tomu, že má ostrou a specifickou vůni, přidejte několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje do směsi. Ingredience promíchejte, rozetřete dovnitř zařízení. Potom myčku pusťte na nejkratší program.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/house-one/21225351/deep-clean-your-dishwasher
Přidat na Seznam.cz