Dát pračku na toto místo se sice jeví jako logická věc, ale její životnost to zbytečně zkracuje. Prodejci i výrobci mají o umístění jasno

Dát pračku na toto místo se sice jeví jako logická věc, ale její životnost to zbytečně zkracuje. Prodejci i výrobci mají o umístění jasno

Pračku najdeme ve skoro každé domácnosti. Tento domácí spotřebič ušetří mnoho práce a času každé ženě. Stačí ji napěchovat oblečením, nastavit program a zapnout. Za pár desítek minut až hodin je prádlo čisté, voňavé a vyždímané. Jak dlouho však budeme moci pračku používat, to mnohdy ovlivňujeme i my sami. Jak tím, že se o ni staráme, tak i tím, že ji dáme na správné místo. Řada lidí volí neustále to stejné, což nemusí být vždy šťastná volba. Na co hledět při umístění pračky a co jí vyloženě nesvědčí?

Mohlo by vás zajímat:  Koupelnu rozzáří domácí čisticí prostředky, na jejich výrobu postačí několik málo ingrediencí

Kam pračku umístit?

V České republice je zvykem mít pračku v koupelně, ale v zahraničí bývá často také v kuchyni, obvykle ukrytá v kuchyňské lince hned vedle myčky na nádobí. Tahle varianta je skvělá v případě, že je vaše kuchyňská linka na pračku přímo uzpůsobena a její materiál i konstrukce jsou připravené na to, že pračka při praní vibruje a otřásá se. Při vhodné instalaci je tak kuchyňská linka pro pračku ideálním místem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud však máte jako většina Čechů pračku v koupelně, měla by kolem sebe mít několik centimetrů volného prostoru, aby během praní nemohla při poskakování bít do zdí nebo třeba do vany. Zároveň je dobré pračku postavit na vhodnou podložku, dnes už se prodávají podložky určené speciálně k tomuto účelu. Taková podložka zajistí, že bude pračka stát rovně. Kromě toho minimalizuje její otřesy.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché triky a postupy výrazně prodlouží životnost každé pračky

Ucpaný filtr a to ostatní

Ale mechanické poškození pračky o zdi a další předměty není tím jediným, co jí hrozí. Pračku byste měli také pravidelně čistit, a to jednak buben samotný, jednak filtr, který naleznete u hadice na vypouštění vody. Právě ucpaný filtr je jednou z nejčastějších příčin problémů s pračkou. Aby vám pračka sloužila dlouhá léta, měli byste dodržovat také tyto osvědčené rady:

  • Pračku nepřeplňujte, je lepší vyprat nadvakrát
  • Pravidelně odstraňujte vodní kámen, který se v pračce usazuje
  • Jednou za čas je dobré vnitřek pračky pořádně vyčistit
Zdroj: https://www.which.co.uk/reviews/washing-machines/article/how-to-install-a-washing-machine-abw8G0W2QIWu
Přidat na Seznam.cz