Čokoládu milují nejen děti. Tahle dobrota ale nepatří do psí misky, může je i zabít

Čokoládu milují nejen děti. Tahle dobrota ale nepatří do psí misky, může je i zabít

Velikonoce jsou obdobím, kdy budete mít nejen dostatek vajec, ale také sladkostí. Dobré jídlo a pití, sváteční pohoda a také setkání s rodinou bývají benefity těchto svátků jara. Pozor byste si ale měli dát v případě, že máte doma mazlíčky. Těm totiž dopřát nemůžete, naopak, pokrmy určenými pro nás byste jim mohli ublížit.

Hodování hlavně pro lidi, kočky i psy vynechte

Velikonoční pochoutky nejsou pro kočky ani psy zdravé, proto byste jim je dopřávat neměli. Zvířata mají zcela odlišný zažívací systém, a proto jim pro nás chutné potraviny mohou dělat problémy. Na co nezapomínat, pokud se jedná právě o velikonoční hodování? Pečené maso, tučné pokrmy, ale také spousta koření, které dělá jídlo chutnější – to jsou dobroty, které si během Velikonoc jistě rádi dáte.

Mohlo by vás zajímat:  Uskladněte dobře úrodu zeleniny a ovoce a užijte si jejich chuť i v zimě

Také domácí mazlíčci by si rádi přilepšili, a tak je můžete vidět často u vašich nohou, když jíte. Nic z vašeho jídla jim ale nedávejte. Tučné pokrmy mohou ublížit jejich zažívání, a dokonce jim můžou způsobit pankreatitidu. Česnek nebo cibule patří mezi nejčastější zeleninu, která se používá při vaření. Ta může způsobit až selhání ledvin. Domácím zvířatům také nikdy nedávejte ani vařené kosti, protože se snadno zlomí a mohou poškodit vnitřní orgány.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč zvířatům nedávat čokoládové sladkosti?

Zvířatům nedávejte kakao, rozinky nebo umělá sladidla. Rozhodně nejsou vhodné pro jejich žaludek. Selhání jater nebo hypoglykémie jsou problémy, které se objeví záhy. Sladké dobroty mějte tedy dobře schované, aby se k nim zvířata nedostala. Některé národnosti mají ve zvyku čokoládová vejce schovávat po zahradě, kde je mohou snadno vyhrabat. Je na to potřeba myslet.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené sváteční nápoje, které připravíme bez kapky alkoholu

A jak tedy zvířata krmit? Pro každý druh zvířete najdete nejen vhodné granule, ale také mokrá krmiva, která jim dodají potřebné živiny. Koupit jim můžete také pamlsky, kterými je můžete odměnit například za vzorné chování. Obsahují látky, které jim neublíží, a zvířata budou vděčná, že dostanou také něco dobrého. Nezapomeňte také na to, že je potřeba mazlíčky odměňovat nejen jídlem, ale také pohlazením nebo zábavou.

Zdroj: https://www.aspca.org/pet-care/animal-poison-control/people-foods-avoid-feeding-your-pets
Přidat na Seznam.cz