Citron je přírodním řešením vodního kamene, skvrn nebo odlakování nehtů

Citron je přírodním řešením vodního kamene, skvrn nebo odlakování nehtů

Citron je ovoce využívané především pro své účinky na imunitní systém. Vhodný je ale také k odstranění vodního kamene nebo například i ke zbavení se mastných skvrn. V domácnosti ho lze využít kdekoliv, kde kýženým výsledkem je čistota či zářivá a lesklá plocha.

Voňavé odstranění vodního kamene

Nejznámější způsob, jak se zbavit vodního kamene, je vyčistit konvici octem. Jako alternativu lze využít citron. Oba způsoby poskytnou stejný výsledek, avšak citron voní příjemněji než ocet. Šťáva z citronu způsobí změkčení vodního kamene a tím jeho snadnější odstranění. Postup je naprosto jednoduchý. Konvici naplňte vodou a vymačkejte do ní dva nebo tři citrony. Následně vodu uvařte a nechte zchladit. Nakonec stačí konvici vyčistit třeba drsnou stranou houbičky.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě čistý dřez je vizitkou kuchyně. Citron a ocet se vypořádají i s vodním kamenem

Pryč s mastnotou a pachem

Pomocí citronu se lze zbavit nejen mastnoty, ale i nežádoucích pachů například v mikrovlnné troubě. Do misky naplněné vodou vložte citronovou kůru nebo do ní vymačkejte šťávu z citronu. Potom dejte tuto misku do mikrovlnky, zapněte vysoký výkon a ohřívejte dle potřeby 3–5 minut. Po uplynutí tohoto času nechte misku v mikrovlnce po dobu dalších 5–10 minut. Pak ji vyndejte a vnitřek mikrovlnky ještě utřete papírovou utěrkou nebo třeba čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jde to i bez odlakovače

Už nemáte náladu na stávající lak na nehty, ale nemáte doma odlakovač? Pokud máte citron, problém je vyřešen. Připravíte si přírodní odlakovač. Smíchejte dva stejné díly octa a citronové šťávy. Nehty namočte na 10 minut do teplé vody a pak nechte vatový tampon nasát ve směsi octa a citronové šťávy. Když pak tampon přiložíte na 20–30 vteřin na nehet a otřete čistým hadříkem, laku se pohodlně zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory dodají každé hostině na noblese, o jejich lesk však chce pečovat

Čistá koupelna bez chemie

Omrzely vás čisticí prostředky? Jděte na to přírodní cestou – s citronem. Rozříznutý citron posypte solí a pak vanu nebo dlaždice očistěte. Po následném omytí teplou vodou máte hotovo. Kromě lesku bude koupelna příjemně vonět.

Zdroj: https://blancliving.co/blogs/news/7-clever-ways-to-clean-with-lemons
Přidat na Seznam.cz