House Mouse 5344690 1920

Proti myším fungují specifické pachy, zvukové plašičky a čistota

Myši jsou jedním z nejčastějších škůdců, kteří napadají domy, zejména během chladnějších měsíců. Mohou způsobit poškození domova, kontaminovat potraviny, a dokonce šířit nemoci. Existují však kroky, které můžete podniknout, abyste zabránili myším ve vstupu do vašeho domova a abyste se jich zbavili, pokud se již dostaly dovnitř.

Nejdůležitější je prevence

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s myšmi, je zabránit jim ve vstupu do vašeho domova. Zde je několik způsobů, jak na to:

  • Utěsněte vstupní body: Myši mohou vstoupit do vašeho domova i těmi nejmenšími otvory, takže je důležité utěsnit všechny potenciální vstupní body. K utěsnění trhlin, mezer a děr ve stěnách, podlahách a základech použijte tmel, ocelovou vlnu nebo kombinaci obou.
  • Udržujte svůj domov čistý: Myši jsou přitahovány zdroji potravy, proto je důležité udržovat domov čistý, bez drobků, rozlitých tekutin a jiných zbytků jídla. Potraviny skladujte ve vzduchotěsných nádobách a pravidelně uklízejte.
  • Udržujte svůj domov v suchu: Myši přitahuje také vlhkost, takže je důležité, aby byl váš domov suchý. Opravte jakékoli netěsnosti, kterými proniká vlhkost, a použijte odvlhčovač, abyste udrželi nízkou úroveň vlhkosti v domě.
  • Udržujte svoji zahradu čistou: Myši mohou do vašeho domova vstoupit také ze zahrady, takže je důležité udržovat ji čistou a bez nepořádku. Ostříhejte všechny přerostlé keře nebo stromy a udržujte palivové dříví daleko od svého domova.
Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché tipy, které podpoří efektivní vytápění domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit myší v domě

Myši mají silný čich a některé vůně je mohou odpuzovat. Olej z máty peprné je například přírodní repelent proti myším, který lze použít k odrazení myší od vstupu do vašeho domova. Namočte vatové kuličky do mátového oleje a umístěte je do oblastí, kudy se myši pravděpodobně dostávají dovnitř.

Myši jsou také citlivé na vysokofrekvenční zvuky, které jsou mimo dosah lidského sluchu. Ultrazvuková zařízení vydávají tyto vysokofrekvenční zvuky a mohou být účinná při odpuzování myší. Umístěte tato zařízení do oblastí, kudy se myši pravděpodobně dostávají dovnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci si rádi smlsnou na domácích zásobách. Vyhnat je pomůžou prostředky z kuchyně

Pokud máte možnost, pořiďte si kočku nebo dejte domov nějaké toulavé. Kočky jsou totiž přirozenými predátory myší a mohou být účinné při jejich chytání a zabíjení. Pokud již máte kočku, povzbuďte ji k lovu myší tím, že jí seberete hračky a pamlsky.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/
Přidat na Seznam.cz