Baking Soda 768950 1920

Čisticí účinky jedlé sody dopomohou ke krásnějším nehtům nebo zářivým šperkům

Jedlá soda je velmi levný, bezpečný a čistě přírodní produkt, který lze nejlépe využít jako čisticí prostředek. Dokonale dezinfikuje a bělí, má baktericidní účinek. Díky tomu se snadno zbavíme plísní, tukových usazenin nebo nepříjemných pachů. Kouzlo jedlé sody se tak používá pro úklid kuchyně. Přitom se jedná o látku, která je bezpečná pro lidské zdraví i pro životní prostředí. Naučte se používat jedlou sodu, ušetří vám čas, spoustu peněz a budete chránit své zdraví i životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Nejenom majitelé domů mohou pěstovat oblíbené rostliny. Botanici radí, jaké lze pěstovat v bytech
Zdroj obrázku: Pixabay

Zbavte se žlutých nehtů za pomoci jedlé sody

Jedlá soda má velmi silný bělicí účinek, což pomůže i vašim žlutým nehtům. Smíchejte 2–‍3 polévkové lžíce jedlé sody spolu s 1 polévkovou lžící peroxidu vodíku. Poté už stačí namočit odličovací vatový tampón a přetřít žluté nehty. Směs nechte 5 minut působit a poté ji spláchněte vlažnou vodou. Výsledek nebude patrný hned, používejte tento postup jedenkrát až dvakrát do týdne, teprve při pravidelném čištění budou znát výsledky v podobě ztrácejících se žlutých skvrn na nehtech, které začnou dostávat zdravější barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Citron působí skvěle nejen na naše zdraví, provoní a pročistí celou domácnost
Zdroj obrázku: Pixabay

Čištění myčky jedlou sodou

Jedlá soda také dokonale odstraní zápach, linoucí se z usazenin, které se vytvořily v myčce během jejího používání. Stačí ji rozsypat po myčce a umýt celý vnitřek myčky mokrou houbičkou nebo hadrem. Není od věci nasypat několik čajových lžiček jedlé sody do nádoby na tablety a myčku zapnout. Mycí cyklus nastavte na nejvyšší teplotu, abyste pak nelovili zbytky jedlé sody na čistém nádobí. 

Čištění stříbra

Jedlá soda není vhodnou metodou pro šperky s kamínky. Rozpusťte šest polévkových lžic jedlé sody v jednom půl litru vody. Roztok opět dejte na plotnu a přiveďte k varu, stejně jako kuchyňskou sůl. Věci ponořte do vroucí vody, oheň úplně vypněte a přiklopte pokličkou, ať neutíká teplo. Nechte roztok devadesát minut působit. Až roztok dopracuje, vyndejte stříbrné věci z vody a opláchněte je od jedlé sody. 

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/baking-soda-benefits-uses
Přidat na Seznam.cz