Pracka1

Čistá pračka zbavená nečistot, vodního kamene i plísní: šetrně k přírodě i peněžence

V koupelně se vlivem zvýšené vlhkosti tvoří plísně, které mohou udělat velkou neplechu zdraví i oblečení. Abyste se vyhnuli všem těmto problémům a vaše pračka byla stále krásně čistá, věnujte při úklidu pozornost také koupelnovým spotřebičům. Poradíme vám, jak na to.

Čištění bubnu pračky

Buben pračky může stále zářit čistotou, jako by byla nově koupená. Dosáhnete toho jednoduše za pomoci domácích ingrediencí. Nekupujte zbytečně drahé chemické prostředky, které nejsou šetrné k vám ani vaší peněžence. Pořiďte přírodní směs čisticích prostředků, která funguje stejně účinně.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas pustit se do jarního úklidu. Vše zvládnete v klidu s jediným účinným prostředkem
Zdroj obrázku: Freepik

Domácím čisticím prostředkem na různé koupelnové povrchy i pro čistotu pračky je směs jedlé sody s octem. Smíchejte tyto dvě ingredience v poměru tak, aby vám vznikla konzistence kaše. Tímto prostředkem můžete vyčistit buben pračky za pomoci houby nebo hadříku. Důkladně a účinně vyčistíte nejen nerezový buben, ale také všechna těsnění a gumové části pračky. Skvěle vyleštíte také sklo dvířek.

Pokud je vaše pračka uvnitř znečištěná o něco více, nechte čisticí směs jedlé sody s octem působit několik minut a smyjte až poté. Pro úplně dokonalou čistotu po umytí vysušte vnitřek pračky, aby v ní nezůstala vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023
Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit plíseň z pračky?

Potřebujete se vypořádat s plísní a houbami uvnitř pračky nebo kolem gumového těsnění? Použijte směs horké vody a bělidla. Do asi tří litrů vody namíchejte sklenici bělidla a důkladně s tímto přípravkem vyčistěte všechna gumová těsnění. Poté všechny vyčištěné části umyjte čistou vodou, aby bělidlo nezničilo vaši další várku prádla.

Jak se zbavit vodního kamene?

Nejčastější problém u praček je usazenina vodního kamene. Tu jednoduše odstraníte pomocí domácího čisticího prostředku. Smíchejte ocet s kyselinou citronovou. Nalijte do prázdného bubnu pračky asi dva litry octa a přidejte k němu asi dva sáčky kyseliny citronové. Poté pračku zapněte na jeden z programů s co nejvyšší teplotou vody při praní. Po ukončení pracího cyklu bude vaše pračka opět krásně čistá a zářivá bez vodního kamene.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/laundry-linens/tips-checklists/how-to-clean-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz