Čistá matrace je základ kvalitního spánku. Ten nejlepší čisticí prostředek si snadno připravíte

Čistá matrace je základ kvalitního spánku. Ten nejlepší čisticí prostředek si snadno připravíte

Matrace, na které spíme každý den, se snadno může zašpinit. A nemyslíme jen nečistoty a prach, ale hlavně viry a bakterie, které se do ní snadno mohou dostat a škodit našemu zdraví. Roztoči patří mezi nebezpečné škůdce, protože nejsou vidět, ale poznáte je podle toho, že se vám bude například hůře dýchat.

Jak matraci vyčistit?

Jestli se chcete vyhnout zdravotním komplikacím, je nutné matraci pravidelně čistit. Nemusíte na to kupovat drahé prostředky, ale můžete použít takové, které máte doma v kuchyni. Budete překvapeni, jak skvěle fungují. Čistit matraci je velmi důležité, aby se v nich nehromadily nečistoty a prach. Můžete si snadno kontaminovat plíce. Nevyčištěná matrace může po několika měsících také nepříjemně zapáchat, i když je pod prostěradlem.

Mohlo by vás zajímat:  Strach z přírodních živlů či zlodějů? Chraňte dobře svůj majetek!

Postel patří mezi nejoblíbenější místa k odpočinku. Máme se v ní cítit dobře a odpočinout si. Proto nejen čistěte matraci, ale také pravidelně převlékejte ložní prádlo. A co budete k čištění matrace potřebovat? Připravte si vysavač, 200 g jedlé sody, čajovníkový olej, kyselinu citronovou, velkou houbu, mísu teplé vody a suchý hadřík.

Zdroj obrázku: Freepik

Představujeme návod, jak matraci vyčistit

Nejdříve matraci vysajte. Jestli se rozhodnete pro čištění v létě, můžete ji venku provětrat. Poté namočte houbu ve vodě, vyždímejte a vyčistěte prach z matrace. Posypte celou matraci jedlou sodou, která absorbuje roztoče, špínu i prach. Nechte ji působit třicet minut a poté znovu použijte houbu namočenou ve vodě. Viditelné skvrny odstraňte pomocí kyseliny citronové.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odtok způsobí v kuchyni hotovou kalamitu. Tyhle potraviny nemají v dřezu co dělat!

Nezapomeňte na závěrečnou dezinfekci matrace, na kterou použijte čajový olej. Polijte ji olejem, který ji osvěží a provoní. Dávejte pozor, aby matrace nezůstávala vlhká. Jestli takové místo najdete, dejte na něj suchý hadřík, který vlhkost absorbuje. Nakonec nechte matraci uschnout a máte hotovo.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-mattress
Přidat na Seznam.cz