Prach usedá i na stěnách. Jednoduché vyčištění zdí rázem zlepší domácí klima

Prach usedá i na stěnách. Jednoduché vyčištění zdí rázem zlepší domácí klima

Nemusíme si to často ani uvědomit, ale prach se usazuje všude. Odstranit prach ze stěn obvykle není při úklidu priorita, ale jednou za čas byste to rozhodně udělat měli, protože jinak nebude váš domov nikdy dokonale čistý. Podívejme se, jak se můžete snadno a účinně zbavit prachu ze zdí, aniž byste se museli extrémně snažit.

Správné vybavení je základ

Odstranit prach ze stěn není vůbec náročný úkol, ale budete na to potřebovat pár speciálních věcí, které vám s tímto úkolem pomohou. Vysavač je nenahraditelným pomocníkem, bez kterého se neobejdete. I v tomto případě ale budete potřebovat speciální nástavce, které práci udělají. Ideální je zakončení se štětcem, které nepoškrábe stěnu a nezanechá na ní černé šmouhy. Konec vysavače navíc musí být dokonale čistý, aby neznečistil stěny ještě více, než byly předtím.

Mohlo by vás zajímat:  Malé boty koupené na internetu není třeba vracet. Ke zvětšení pomůže běžný domácí spotřebič
Zdroj obrázku: Freepik

Vysavač ale není jedinou možností, jak můžete ze stěn odstranit prach. Pokud máte těžký vysavač, se kterým se těžko manipuluje, můžete místo něj použít obyčejnou suchou houbu, čistý malířský váleček nebo smeták na rukojeti. Nezapomeňte použít také stabilní židle, žebřík nebo taburety, které vám usnadní přístup do vyšších částí stěn nebo ke stropům.

Jak postupovat?

Chcete-li postupovat skutečně efektivně, vyplatí se to udělat jednou a pořádně. Nejprve musíte ze zdí všechno odstranit. Všechny obrazy, plakáty, rostliny apod. Poté se soustřeďte na zákoutí jednotlivých místností, kde se udržuje nejvíce prachu. Začněte se stropy a rohy. Až poté přejděte na samotné stěny. Pohybujte se shora dolů, abyste neměli příliš mnoho práce.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí relaxační prostor se stane oázou klidu. K jeho vytvoření stačí i málo

A jak často byste tento proces měli provádět? Naštěstí to nemusíte dělat každý týden. Pokud chcete mít skutečně dokonale čistý domov a chcete se vyhnout nadměrnému hromadění prachu, stačí tento úklid zopakovat jednou za tři měsíce. Udělejte si jeden víkend za čtvrt roku čas a zbavte se prachu, který se drží na stěnách vašeho domova.

Zdroj: https://cleaning.lovetoknow.com/house-cleaning-tips/how-clean-walls-easy-effective-methods
Přidat na Seznam.cz