Pool 690034 1920

Potřebujete se po povánočním úklidu zrelaxovat? Poradíme jak

Vánoce neodmyslitelně k našim životům patří. Většina z nás se na ně celý rok těší. Malé děti kvůli dárkům, dospělí spíše kvůli rodině. Všichni víme, kolik příbuzných a kamarádů se u vás doma za svátky vystřídá, proto když to celé skončí, přichází na řadu velký povánoční úklid. Jediné, na co se pak těšíte, je odpočinek. Máme pár rad, jak ho dosáhnout.

Vymezte si čas jen pro sebe 

Na relaxaci potřebujete hlavně klid, proto si určete čas, kdy po vás nebude nikdo nic chtít. Pokud jste doma, udělejte si do rodinného kalendáře nějaký symbol, o kterém budou všichni vědět, že chcete mít svůj klid a otázky si nechají na jindy.

Mohlo by vás zajímat:  Vdechněte podzimní atmosféru svému domovu díky nové výmalbě nebo barevné tapetě
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hlavní je se uvolnit

Každému pomáhá něco jiného a je jen na vás, abyste našli nejspolehlivější způsob. A jak jinak ho najít, než zkusit všechny. 

  • Provádějte dechová cvičení. Tento způsob pomůže nejen uvolnění, ale také od nepříjemného stresu. Zpomalte svůj dech a aktivně se na něj soustřeďte. Snažte se dýchat do břicha, nadechujte se nosem a vydechujte ústy. Při nádechu zkuste napočítat do pěti a pak vydechněte, uvolní se vám nervy a svaly, to je při relaxaci důležité.
  • Dejte si horkou koupel. K uvolnění vám stačí malinko rozmazlování. Zapalte si vonné svíčky, do vody si dejte pěnu, bombu do koupele nebo prostě to, co vám je příjemné. 
  • Pusťte si svůj oblíbený film nebo muziku. Naladí vás to na dobrou náladu a chvíli přestanete myslet na to, co všechno musíte ještě udělat. Všechno ostatní počká, teď máte čas jen pro sebe. 
  • Zdravější životní styl. Tento způsob vás neuklidní ze dne na den, ale určitě to stojí za to. Zdravější stravování a pohyb vás zachrání od negativních myšlenek a ještě děláte něco pro svoji postavu, co víc si přát?

    Zdroj obrázku: Pixabay.com

Spánek je nejdůležitější 

Uvědomte si, že spánek nic jiného nenahradí. Spánek obnovuje vaše tělo a dodává mu energii, kterou potřebujete. Určitě ho nepodceňujte. Důležitou součástí spánku je snění, které vašemu podvědomí dodá fantazii a můžete zažít věci, ke kterým se v reálném životě nedostanete. 

 

Přidat na Seznam.cz