Chléb vydrží čerstvý až tři týdny díky kousku celeru

Chléb vydrží čerstvý až tři týdny díky kousku celeru

Nevědomost o správném skladování potravin často vede ke zbytečným výdajům navíc, protože se potraviny přinesené z obchodu rychle kazí. Proto se vyplatí naučit se pár jednoduchých triků, které udrží potraviny déle čerstvé a poživatelné. Jeden z nich dokonce udrží chléb v čerstvém a výtečném stavu ještě tři týdny po jeho zakoupení.

Přidejte kousek celeru

O tento trik se podělila uživatelka TikToku jménem Katya Meckleová. Ta se svými sledujícími často sdílí své znalosti o zdravém stravovaní, ale také jim radí, jak potraviny správně skladovat, aby vydržely co nejdéle čerstvé a nekazily se moc rychle. Je důkazem, že při troše snahy nepřijde jídlo nazmar a nebude trpět ani naše peněženka.

Mohlo by vás zajímat:  Jakmile si všimnete ve své koupelně plísně, ihned se jí zbavte pomocí jedné zázračné metody

Katya mimo jiné ukázala, jak správně uchovávat chléb, aby neoschl, neztvrdl ani nezplesnivěl. A to dokonce ani tři týdny po jeho zakoupení. Radí, že stačí do vzduchotěsného sáčku nebo chlebníku k chlebu umístit malý kousek celeru. Ten začne postupně uvolňovat vlhkost a udrží pečivo déle čerstvé. Podobně by měla fungovat i nakrájená jablka nebo syrové brambory.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ještě prodloužit trvanlivost chleba?

Pokud chcete čerstvost chleba ještě podpořit, snažte se všemožně zabránit jeho kontaktu s choroboplodnými zárodky bakterií a plísní. Před vyjmutím chleba ze sáčku si vždy umyjte ruce, krájejte ho pouze dokonale čistým nožem a spíš než po krájeném chlebu v obchodě sáhněte po celém bochníku. Samozřejmě nejlepší a nejzdravější volbou je upéct si doma vlastní chléb, u kterého budete přesně vědět, jaké ingredience jste při jeho přípravě použili.

Mohlo by vás zajímat:  O zářivě čistá zrcadla se postarají obyčejné prostředky, do kterých byste to ani neřekli

To ale není jediný trik, který tiktokerka sdílela. Ukazuje například, že když zabalíte banány do kuchyňského alobalu, vydrží déle čerstvé. Mrkev a zelenou zeleninu je nejlepší zmrazit v nádobě s vodou. Bobulovité plody omyjte ve vodě s jablečným octem a po oschnutí je vyskládejte do nádoby vyložené papírovou utěrkou. Tak se nebudou rychle kazit.

Zdroj: https://www.bodyandsoul.com.au/nutrition/nutrition-tips/mums-genius-hack-to-keep-bread-fresh-for-days-is-going-viral/news-story/3d1160234b159dd4a01e49e124b14170
Přidat na Seznam.cz